21 entry daha
  • resmi polis araçları,itfaiye ve ambulans dışında tümüyle yasaklanmalı.
  • trafikte denk gelirse test edeceğim olaydır. emniyet şeridinin dar olduğu veya hiç olmadığı bir yerde resmi ambulans,polis ve itfaiye harici bir çakarlı gelirse canım pahasına da olsa yolunu keseceğim. hodri meydan forza test. tutarsa canlıya geçeriz.
  • olması gerekendir.resmi araçlar dışında bütün araçların kullanması yasak olmalıdır.
  • en fazla 1 ay, sonra tekrardan devam ederler.
  • burada şunun uygulanacağına gerçekten inanan bir allah'ın kulu varsa lütfen çıksın ortaya nasıl olacağını bir anlatsın hele. zaten yasak değil mi?
  • bu kacinci iptal edilme?

koca devletin gucu bu cakarlara yetmiyor iste.

kabul edelim rahatlayalim.
  • uygulanacağına inanmadığım uygulama
  • karaköy'de 100 tl parayı bastıran her araca istisnasız monte edilebilen bir düzeneğin "sözde" yasaklanması olayı. neden mi "sözde" diyorum?
    her sabah işe motosikletimle giderken ve akşam dönerken rastladığım çakarlı mobillerde gram azalma olmadı da ondan. yol ağzında nöbet tutan trafik polislerine iki sellektör yapıp yollarına devam ediyorlar.
  • bu konuyu ben, diyanet işleri başkanının tepkiler üzerine elindeki ultra lüks mersedesi iade etmesi ama birkaç ay sonra başka türlü bir yasal hile/hülle ile yine muadili bir aracın kendisine alınmasına benzetiyorum.

özellikle ankara ve istanbul'da binlerce çakarlı sirenli sivil araba dolaşıyor, emniyet şeritlerini ihlal ediyor, kendine yol açmak için diğer arabaları taciz ve zorbalıkta bulunuyor, yüzde seksen de rutin günlük hatta kişisel işleri için seyahat ediliyordur tahminim de odur. bunları her partiden insanın tepksini çekmesine yönelik bir gaz alma. hatta bir iki kişiye ceza da kesilir, ama milletvekili arabasında bile var. bir milletvekili ne kadar acil bir iş yapıyor olabilir? operasyona mı gidiyor, işi kanun çıkarmak, anlık bir şey değil, idari-bürokratik-politik bir iş, ama onda bile var. milletvekilinde olmaması gereken şeyi belediye meclis üyesi bile kullanıyor. ben size söyleyeyim, belediye meclisi üyesinin oğlu veya şöforü kendi özel işleri için gezerken kullanıyor.

yeni düzenlemeye göre bunların çakar siren vs. kullanması yasaklandı mı? bunların sökülmesi için emir yayınlandı mı? ben okudum göremedim? kullanana para cezası deniyor, hikaye, zaten adam ben yüksek yerledeyim diye cesaret ediyor, resmi plaka vs. oluyor, bunları polis durduracak da başını belaya alacak, hali hazırdaki şekliyle kafası atmış vatandaşın yol vermeyip kendi başını yakması dışında kullananları kıllandıracak bir durum yok.
  • periyodik olarak ortaya atılan haber. uygulamada bir değeri yok, zira değil çakarlı araçlara ceza yazacak, emniyet şeridi ihlallerine bile bakacak trafik polisi yok ortalıkta.

trafik polisi, adı üzerinde, bazı zamanlarda tek şeridi kapatıp trafik yaratmak için vardır.*

bu çakarlı araçlardan birine yol vermedim bir gün, adam hırs yaptı, bir şekilde soldan yanıma yanaşıp hoparlörden fırça kaydı. o vakitten beri muhatap olmuyorum bunlarla.
16 entry daha
hesabın var mı? giriş yap