• başka bir budayıcıoğlu ürünü dizi. kendisinin kaleminden çıkmış dizilerin beni neden rahatsız ettiğini bu diziyle anladım. masumlar apartmanı'nda olduğu gibi aile içindeki şiddeti normalleştiriyor bu hikayeler. bu dizi özelinde, neden iş güç sahibi olacak kadar "normal" olan nalan karakterinin sinir krizi geçirip annesini dövüp korseyi parçalamadığı, neden kızını sözde çok seven eski valinin kızına uygulanan şiddete yıllardır göz yumduğu yanıtlanmıyor. öyle olunca da bu normal olanmış gibi oluyor. devamını izlemeyi düşünmüyorum.
  • youtube'da reklamlarını görünce açtığım ve kesinlikle izlenmeyeceğine karar verdiğim dizi. zaten pandemi vb hayat bombok bir de böyle arızalı şeyler izlemeye hiç gerek yok, birşeyleri biraz olsun güncel sıkıntılardan uzaklaşmak rahatlamak için izliyorum, daha da daralmak için değil.

oldukça rahatszılık veren kasvetli ve bunaltıcı dizi
  • baya baya tutmuş dizi.

sevgili yazarlar hiç boşuna psikolimiz bozuldu,yok gulserenin hikayeleri baydi,sıkıldık falan demeyin bu dizi çok fena tutmus.youtube da bile trendlerden inmiyor,çevremde de herkes izliyor çevrenize bakın herkesin izlediğini goreceksiniz.

benim korkum hikayeyi civiklastirmadan uzatmamalari.aşkı memnugibi 78bolum de bitirirlerse aynı o dizi gibi efsane olur,seneler sonra bile izlenir tvlerde defalarca tekrarında bile.
  • esas oğlanın rol yapamadığını anlamak için 3 saat izlemenize gerek yok. fragmanlarını izlemeniz yeterli. sanırım başrol için uraz kaygılaroğlu düşünülmüş ilk başta, ancak kendisi netflix dizisi için bu teklifi reddetmiş. yerine de kırmızı oda'da ağağağa diye şarkı söylemekten başka hiçbir numarası olmayan bön bir herifi getirdiler sırf ergen kafalı hayranlar burcu biricik'e yakıştırdı diye.
  • devam ettiği sürece izleyeceğim dizidir.

eğer olayın muhatapları izin vermemiş olsaydı gülseren budayıcıoğlu böyle kitaplar yazıp ekranlarda sergilenmesine müsaade etmezdi diye düşünüyorum.

masumlar apartmanı ve camdaki kız dizilerini sonradan izlemeye başladım ve ikisini de sevdim açıkçası.
    insanların canının yeterince sıkkın olduğunu, psikolojik dizilerin topluma iyi gelmediğini hatta toplumun psikolojisini bozduğunu bile düşünüyor olabilirsiniz fakat ben bu dizilere şu açıdan bakıyorum: eğer ekran karşısında böyle insanlar mevcutsa, bu diziler ayna görevi görüyor ve umuyorum ki bu rahatsızlıklara sahip insanlar kendi hayatlarını, çevrelerindeki insanların hayatlarını ne kadar zehir ettiklerini fark edip ya da bu yolda olduklarını fark edip tedavi, terapi adı her neyse, ne gerekiyorsa yaparlar.
  • gerçek hikayede yaşanan herşeyin müsebbibi olan, bütün karakterleri birbirine bağlayan hayri'nin olmadığı dizi.
    ne anladım ben şimdi?
  • çok yavaş ilerliyor ondan çok sıkıldım
    sahneler çok uzatılmış

biraz daha heyecan iyi olurdu
    onun dışında çok saçma sahneler var ucu bağlanmayan

nalan ın annesinin manyaklıklarına babanın ok olması ve senelerce kızının yaşadığı zulumu anlamamasıda saçma
  • ruh hastalıkları ile dolu bir dizi daha. şu an iftar sofrasındayız iki (hangi aile daha sapık karar veremiyorum) aile ile. aha elleri değdi vallahi, annesinin gözünden ateş çıktı nalan’ın.

tahsin korludağ için izlenebilir belki du bakalım.
  • bekaret korsesi uzerinden namus kontrolu yapilmasini rtuk’e sikayet ettim. anadolu comarlarina bu tip fikirler verilmesi cok korkunc.
  • türkiye'nin gerçeklerini yansıtan bir dizi. siz buradan ogrendiklerinizle bekaret kavramını kutsal kılacaksanız yandık.
    bizim ülkemiz neden böyle? ne zaman ülkeyle alakalı bir gerçek gösterilse hemen bir tepki. misal yabanci dizilerde turklerle alakali bir sey gecsin hemen "bizi kotu gosteriyorlar muslumanlardan ve turklerden korkuyorlar" tepkisi. yüzyıllardır bu durumun içinde olman seni rahatsız etmiyorda bunlarin yayınlanması mi rahatsız ediyor. içinizdeki pisliği yüzünüze yüzünüze çarpıyor değil mi bu tip diziler, oradaki psikopat karakterlere bakınca ne bok olduğunuzu görüp bundan rahatsızlık duyuyorsunuz. :)
hesabın var mı? giriş yap