• türkiye'nin ulusal gelirinin % 54'ü türkiyenin % 1'inin elinde diyor
    para, türkiye'nin yoksullaşmasında bir numaralı sorumlu % 1'in elinde diyor.
  • şu an üç kişınin durumunu merak ediyorum, sebeplerini kısaca yazıyorum.

(bkz: atilla yeşilada) bir takım dış güçler, youtube "tape"lerini sürekli savcılığa veriyormuş. sebep? ekonomist olarak youtube'da sadece ve sadece ekonomi hakkında içten şekilde videolar çekmesi.

(bkz: fatih portakal) bu birkaç saatlik haber. muhalif tweet attığı için...

(bkz: ahmet saltık) hakkıyla, söke söke profesör olmuş (yani selam ve dua ile falan o tarz şeylerle değil) bir isim, anayasal hakkı olan düşünce ve fikirlerini paylaşmış.

bonus: senin benim vergimle maaşa bağlanan troller ekibi, bu sitedeki aklı başında yazarlara zarar vermeye çalışıyor. kendi adıma, katılayım veya katılmayayım her görüşten düşünce ve fikirlerini özgürce ifade eden insanların entrylerini beğeniyorum. çünkü bu mikroplar dezenformasyon yapıyor. seri eksileyerek, mesaj atarak, başlıkların arasında entryler kaybolsun diye gündem değiştirerek falan hakikaten adice şeyler. yani aklı başında insanlar, uyanın şu entryleri oylayın. gördüğünüz haksızlığa uğrayan biri varsa hep birlikte destek olmanın yollarını arayalım. mesela atatürk'ü ve ülkesini sevdigi için dezenformasyon yapılan isimlere iftira atıldığını görürsem, gidip gerçekleri yazarak destek olmaya çalışıyorum. her zaman için birlik olan kazanır. özgürce kendimizi ifade edebilmek, daha yaşanabilir bir ülkede yaşamak istiyorsak hepimiz sorumluluk almalıyız, yoksa kötüler kazanır.
  • bugüne kadar adını duymamış olmaktan utanç duyduğum çok değerli hocamız. iyi ki varsınız.
  • khk ile profesörlüğü iptal edilme ihtimali bulunan profesördür.

çünkü: şahsım

büdüt: patır kütür sıralamış her şeyi hoca. dinleyin, zaten aklınızda olanları güzel toparlamış bir araya.
  • medyayı yandaşlaştırırken 600 milyon dolar harcandığından bahsediyor. kanım çekildi be.
  • profesör gibi profesör.
    bu adamın başına bir şey gelirse, mesela işine son verilirse, herkes sorumludur.
    söylediklerinde bir tane yanlış var mı?

edit: dinlemeye doyamadım. konuş hocam, özlemişiz aklı selim insanları.
  • ankara tıp halk sağlığı anabilim dalında görevli öğretim üyesi hocamızdır. sınavlarda sağlık politikasından çok atatürk’ün biyografisi ve marshall yardımlarını sorardı. sağlıkta dönüşüm yasası ortaya ilk atıldığında en büyük tepkiyi kendisi vermiş ve bugünlerde gördüğümüz sağlık sistemini o zamandan ayrıntısı ile anlatmıştı. amerika’nın kanada’nın avusturalya’nın sağlık sistemlerini eleştirir sosyal devlet olmaktan bahsederdi. başlığı görünce hiç tereddütsüz kim olduğunu tahmin ettim, doğru tahmin etmişim.
  • tam bir bilim insanı işte. hayranlıkla dinledim. notlar almış ölçmüş biçmiş analizini yapmış adam. okumuş hem de etraflıca okumuş deneyimlemiş biriktirmiş. 45 günde yapılacak hastaneyi ne yapayım ben diyor adam gülüyor bize en az iki tane sahra hastanesi lazım bir an önce adımları sıklaştırmak lazım askeriyeyi devreye sokmanız lazım ülkenin dolar zenginlerine çağrı yapmak lazım diyor. adam hem eleştiriyor hem çözüm üretiyor. konuştursanıza lan bu bilim insanlarını. bilim kurulu bilim zartı. sıçayım ya gece gece tansiyonum fırladı. kamyon arkası sözlerle beylik laflarla yıkanamıyor artık bu beyinler.
    nerede bizim paralar abi? aynı gemide falan değiliz biz tekne de pupa yelken gidiyoruz her an batıp denizin yedi kat dibini boylayabiliriz onlar harmony of the seas de alacaklarını alıp bastı gittiler bile.
  • yapılması gerekenleri bir bir anlatmış. bu adamı sağlık sisteminin başına koymaları gerekirken sincan f tipine koyacaklar.

biliyorum, yapacaklar bunu.

yapılması gerekenlerin hiçbirinin yapılmadığını gördükçe de tüylerim ürperiyor.

umarım yakınlarım bu sağlık sistemine muhtaç olmaz. şu an tek dileğim budur.
  • muz cumhuriyeti olduğumuz için tepedekini çok nadir de olsa eleştiren biri çıkınca şarşırmamız.
hesabın var mı? giriş yap