• 1 yıl sonra bitecek olan üsküdar-ümraniye metrosunun hemen dibinde yapılmış olması, yarısından fazla dükkanın sahibinin ak parti ümraniye belediye başkanı hasan can'ın olması şüphesiz ki tesadüftür.
  • belediye baskani hasan "can" olan umraniyen'in can park ismindeki avm'i.

lan?
  • üzerinde yükseldiği arazide, iletişim teknolojileri alanında araştırmalar yapan ve üreten bir devlet laboratuvarı vardı eskiden..

(bkz: ptt arla)
  • apaçi yurdu.
  • narsist olan ümraniye belediye başkanının soyadını verdiği avm dir.
  • içerisinde yeni yıla dair hiçbir detaya yer vermeyen, ziyaretçi profili pakistan temalı alışveriş merkezi.
  • geçen hafta mecburiyetten girdiğim ve girişimin üzerinden 30 dakikadan fazla zaman geçtiği için 10tl otopark haracı talep edilen kalitesiz avm. kanunlara göre 3 saate kadar ücretsiz olması gereken avm otoparklarından ücret isteyip, bir de "alt tarafı 10 tl, istediğiniz yere şikayet edin" diyebilecek kadar kraldan çok kralcı görevlileri de var.

ibb beyaz masaya şikayet ettim, ceza verildiğine dair mesaj gelmiş, bu avm ye inat olsun diye her hafta gidip 10tl ödeyip hakem heyetinden paramı alasım geliyor.
  • geçen pazar buradaydım. çok kalabalık ve pakistan gibiydi.
  • sen git ümraniye’nin göbeğine kocaman avm dik. avm’ye sadece bir giriş yap sadece iki asansör yap. sadece bundan dolayı girişte ve asansör önünde kuyruklar oluşuyor.
    vizyonsuzluğun bu kadarı.
  • otoparkı 0-1 saat ücretsiz, hemen sonrasında 10 lira olan alışveriş merkezi. eğer 0-3 saat içinde otoparka ücret ödemek istemiyorsanız alışveriş fişinizi sıraya girip onaylatmanız gerekiyor. ülkede aklı üçkağıda çalışan insan sayısı o kadar fazla ki, yıllar evvel avm'lerin otoparklarında 3 saate kadar ücretsiz olması zorunlu diye danıştay karar almıştı. nitekim bu bir çok avm'de uygulamada olan bir durum. öyle ki bazı avm'lerde saat sınırlaması bile yok*.

bu adamlar da teoride 0-3 saat ücretsiz otopark hizmeti sunuyorlar ama bir şartla*, gidip bir yerlerden bir şeyler satın almış olmanız lazım falan. neyse, böyle sineğin yağını sıkmaya yeltenen yerlerde bulunmaktan pek haz etmediğimden bir daha da gideceğimi sanmıyorum.

avm'nin içi de insanı boğan bir dizayna sahip zaten.
hesabın var mı? giriş yap