• ba$rolundeki zoe'nin ilk uretim arcelik robotu hali bile insan goruntusunden daha sevimli, daha sempatik.

ayrica facebook'ta "i wanna see serge graystone climb stairs!" diye bir gruba da uye olabilirsiniz.
  • wander my friends eşliğinde beklenen. mum yaktık bekliyoruz ailece. *
  • cylonların leblebi gibi adam harcadığı bir sezonla aramıza geri dönmesini beklediğim dizi.
  • 1. sezonunun ikinci yarısı başladı. 10. bölümü malum sitelere düşmüştür.*
  • ilk yarısı season 1.0, ikinci yarısı season 1.5 olarak tanıtılmaktadır. syfy nasıl bir pazarlama stratejisi yaptıysa artık, ilk 9 bölümün dvdleri 5 ekimde piyasaya sürüldü.
    aynı gün akşama kadar caprica yayınlanacağı gözüküyordu yayın programında. 10/9c'de de yeni bölüm ile zulayı patlattı syfy.

ancak kendilerinin örnek alması gereken bir husus var, o da terminator sarah connor chronicles'ın başına gelenler.

cliffhanger olayında biraz daha başarılı olmaları gerekiyor.

--- spoiler ---

dumur etmeye çalışmışlar ama s1e10 bitişi itibariyle hiç de dumur olmadım. kendimi veremedim galiba ama kutulanmış u-87'dan sonra zoe'nin new capcity'de döktürmesi biraz saçma geldi. nereden, nasıl bağlandı, aklım ermedi. o kadar bekledik, o kadar promolarında zoe milleti dağıtırken gördük de ümitlendik ama "bu mudur ?" dedirtti.

sto muhabbeti de baymaya başladı ufaktan.

--- spoiler ---
  • bilmem kaç ay sezon arası verip de geri döndü ama bakıyorum hala senaryonun giriş kısmını kurma aşamasındalar. battlestar galactica ile kalan hayattaki son bağımız da kopup gidecek diye korkuyorum sözlük. tamam hala creditsinde güven veren ronald dowl moore ve david eick isimlerini görüyoruz ancak, birkaç bölüm içerisinde şu "cylon tarihi 101" olayına ayrıntılı dalmazlarsa, sadık bsg izleyicisini de kaybedecekler gibime geliyor.
  • --- s01e10 spoiler ---
    battlestar galactica'da cylonlara neden toaster dendiğini ve cylonların ortalıktan kaldırılma işlemine neden boxing dendiğini gösterdiler bu bölümde. suratımda pis bi gülümseme oluşturdular ya o bile yeter.

--- s01e10 spoiler ---
  • cep telefonundan laptopa, holobandinden televizyona kadar geniş bir yelpazedeki teknoloji kullanımına bir şey demiyoruz, eyvallah iyi güzel de, 1x10'da daniel graystone'un kucagindaki netbookun klavyesindeki windows tusuna da zoom yapmayaydiniz keske be...
  • sonunda beklenen heyecanı 1x11 başlangıcı ile az da olsa vermiştir.

o kadar teknolojinin içerisinde, kolum kadar antenler barındıran bombalarla beni güldürmüştür. kimi noktalarda saçmalıklar barındırıyor.

adamlar gezegenler arası ulaşım sağlayabilecek teknolojiyi bulmuşlar da, el kadar bomba yapamamışlar mı ?

netbook olayı ise kişiyi izlerken galactica evreni büyüsünden çıkartıvermiştir. sıradan bir aksiyon dizisi izliyormuş gibi hissettim kendimi.

--- spoiler ---

takip eden bölümlerde daniel graystone'u daha şeytani ve cani göreceğiz gibi bir izlenim uyandırmaktadır 1x11 itibariyle. her şeyi geçtim, sakal yakıştı bu herife. karısının kendisi terketmesiyle birlikte bu süreç yoğunlaşmış gibi gözüküyor. "canımn cicim dön artık" modundan "eee dönmezsen dönme lan" moduna geçmesini bekliyoruz.

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap