• tüm hayvanlar (insan hariç) insanlara saldırmalı. insanlık kanserini bu dünyadan söküp atmalı.
  • caretta caretta'da olsa "orta doğulu, orta doğuludur." tezini güçlendirmiş olaydır.
    yakında denizden karaya çöp atıp, kirletmeye başlarlarsa entegrasyon tam olarak sağlanmış demektir.
  • keratalar haklı beyler. deniz onun su onun girdirmiyio aq.

(bkz: kan benim damar benim)
  • --- spoiler ---

tatilcilerden idil kılıç da "bugün yaşadıklarımız karşısında şok olduk. gerçekten bir şey yapılmalı. psikolojim bozuldu. denize girmeye korkar oldum. üstelik yaz boyu teknede yaşayan biri olarak bu benim için çok kötü oldu" diye konuştu.
    --- spoiler ---

ne yapılmalı lady'm? keselim mi hepsini ateşte kızartırız. sen sırf paran var diye git hayvanın alanını gasp et. sonra yok efendim o beni ısırdı. hanımefendinin yatı daha önemli ekosistemden. çünkü o zengin. o istediğini yapar. hayvan mı? parası neyse alırız canım kaç para bi kaplumbağa.
  • şaşırtmayan durumdur haliyle. sen gidip hayvanların doğal ortamının içine sıçarsan, onların tertemiz alanlarını çer çöp bok içinde bırakırsan, bir de sürüyle adamların yaşam alanını istila edersen, gidip ayaklarına taş bağlayıp öldürürsen, eziyet edersen... haliyle onlar da dellenip insanlara saldırmaya başlar. düzgün davransaydınız o hayvanlarla pavyona bilem giderdiniz toplaşıp.
  • sürekli turistler tarafından beslendikleri için beklenti ile yaklaşıyorlar insanlara. e karşılık alamayınca da çemkirmiştir bizim keratalar.
  • doğal ortamlarında yaşayan vahşi hayvanların beslenmemeleri gerekir. caretta caretta olsun, ayı olsun fark etmez. yiyecek verilmesine alışan vahşi hayvanlar hem insanlara karşı olan doğal korkularını kaybederler hem de her insandan aynı davranışı beklemeye başlarlar. yiyecek verilmediğinde de zorla elde etmeye çalışırlar. zaman zaman iki taraftan birinin ölümüyle sonuçlanan insan ve vahşi hayvan karşılaşmalarının başlıca nedenlerinden biri budur.

https://en.wikipedia.org/…i/do_not_feed_the_animals
    http://www.humanesociety.org/…tps://www.google.com/

not: doğal ortamında yaşamayanı da zaten bırakın bakıcısı beslesin.
  • insandan bahsediyoruz, kimbilir neler yapmışlardır da ısırmışlardır dediğim hadise.
  • geç yapılan bir harekettir.
hesabın var mı? giriş yap