• bu oyunun tüm olayı, rakip size vurduğunda anlamsız bir salınma ile geriye doğru fırlamanızdır...

canınız full de olsa rakip size dokunursa deli gibi geriye savrulur ve muhtemelen bulunduğunuz platformdan aşağıya düşerek ölürsünüz... bunun haricinde duvarlardaki şamdanlardan, can, silah, para gibi şeylerin çıkması da bu oyuna has tuhaflıklardan...

avgn tarafından seri içerisinde çıkarılan en iyi oyunun castlevania 4 olduğu belirtilir ve buna gerekçe olarak da ana karakterimizin salladığı kırbacı daha etkin bir şekilde istediğimiz yön doğrultusunda hareket ettirebilmemizdir.

bunun haricinde merdivenlerde iken atlayıp zıplayamayız, silahımızı kullanamayız, merdivenlere atlayarak ulaşamayız vs. vs... bu tarz şeyler yüzünden oyun gereksiz yere zorlaşıyor ve zorlaştıkça da efsaneleşiyor(?)

bugünün perspektifinden yaklaşıldığı zaman ise kesinlikle saç baş yolduran bir oyundan başkası değil şahsen ben 3 dakika zor dayanabildim... bunun haricinde platform türünde çıkarılan güncel versiyonu gayet güzel, oynanabilir bir oyundur.
  • özellikle müziklerine bayıldığım efsane platform serisi. allah aşkına şunu bir kere dinleyin bırakamazsınız:

http://www.youtube.com/watch?v=dbggxqgd4i4
  • vaktinde 8-bit acapella ustasi smooth mcgroove'un en gaz kayitlarindan birine konu olmustur soundtracklerinden biri. (castlevania ii'den)
  • müzikleriyle gönlümde taht kurmuş oyun.
  • netflix tarafından dizisi yapılacak olan oyun.

detay
  • ilk teaserı yayınlanmış olan, kült oyun serisinden uyarlanan netflix dizisi.
    izlemek için şöyle buyrun
  • ilk bölümü izlerken dibim düştü neredeyse. çizimler, atmosfer, senaryo ve kullanılan aksan cidden iyi.

bakalım devamı nasıl olacak?

ekleme: ağza çalınan bir parmak bal ve heyecanla beklenen yeni sezon.
  • trevor belmont gibi şahane bir karaktere ev sahipliği yapan, aynı adlı eski bir bilgisayar oyunundan uyarlanmış netflix animasyonu. trevor belmont'un hayattan bezmiş ve umursamaz tavırlarına bayıldığımı söylemeliyim.

ek olarak animasyonda kan gövdeyi götürdüğü için yetişkinlere yönelik olduğunu da belirtmek lazım.
  • an itibariyle bir oturuşta ilk sezonunu bitirdiğim harika bir uyarlamayla karşımıza çıkmış yapım.

ilk sezon sadece 4 bölümden oluşuyor ve bir bölüm aşağı yukarı 25 dakika sürüyor.

imdb'de 8,7 almış ben ise anında 10'u yapıştırdım.

ilk sezonla ilgili tek eleştirim olayların fazla hızlı ilerlemesi oldu. 4 bölüm değil de 8 bölüm olsaydı ve olaylar bu kadar hızlı geçiştirilmeseydi daha iyi olurdu ancak netflix böyle bir şart koşmuştur belki bilemiyorum.

umarım oyunu gibi uzun soluklu bir seri olur.

bana göre serinin önermesi tek kelimeyle "kadın" olmuş. kadınlar ve hayatlarımızdaki önemi...
hesabın var mı? giriş yap