şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda gözlemlediğim durum.

  arada entrylerimi favlayan çaylakların profillerine bakıyorum. adam/kadın 20 entryde sözlüğün seviyesini iki katına çıkartmış. entry kalitesi tavan sözlüğün yarısı gibi anket kasmamış, haber başlıkları altında iktidara saydırıp tribünlere oynamamış, formatın anasını zerre sikmemiş hatta ellerinden öpüp bayramını kutlamış. verdiği bilgiyi akademik seviyede olmasa da bildiği kadar efendi efendi anlatmış, yanlışı varsa özür dileyip düzeltmiş, haksız yere suçlanınca da ağır başlılığını korumuş.

  tabii her türlü anancısı saçmalayanı abuk hareket yapanları da var ama bu adam akıllı arkadaşların oranı ben algoritmadaykenki orana göre kat kat fazla.

  kabul ediyorum benim de yamuk girdilerim var ama bu arkadaşlar sıra beklerken bazı dallamaların atına sözlük virajlarında drift attırması ağırıma gidiyor sözlük.

  iyi günler.

  not: isim vermicem adımız reklamcıya çıkıyor sonra.
 • bu entryimi beğenen yazar adaylarında gözlemlediğim durum.
 • algoritma onayı ile geldikleri gibi bir kaç falso ile ışık hızıyla gitmelerinden kaynaklı olduğunu düşündüğüm durum.

  sadece düşünüyorum moderasyonun aktivitesi konusunda bilgim yok. zira son zamanlarda yapmış olduğum 20 adet ispiyona mail ile dönüş dahi yapılmadı , kaldı ki hiç olmayacak şeylerdi, yani görüp uçurmamaları kesinlike mümkün değil.

  şöyle bir kaç şey çarptı gözüme, toplasan 5 kelimeyi geçmeyecek 10 entry doldurup yazar olanlar da var.

  çok güzel adeta eser niteliğinde çaylaklık entryleri yazıp, yazar olduktan sonra formatı kıvıramamaktan dolayı, mesaj atıp yada nick altlarına yazıp , kendilerini uyardığım güzel arkadaşlarımız da var.