• bunu doktor verirken de bak acıdir bu biraz falan dedi, bakiyorum millet de hapi icin cok aci cok aci demis durmus.
    abi siz ne yapiyorsunuz, catir cutur cigniyor musunuz, yemek yer gibi mi yiyorsunuz? hap alt tarafi. agzinda max 1 sn durur, suyla yutarsin gider. tadi hakkinda hicbir fikrim yok cunku tadina bakmadim, yuttum gitti.
  • soğuk algınlığı belirtileriyle başvurduğum doktorun, enfeksiyon kaynaklı değil diyerek nurofen yazıp göndermesi (hakkını yemeyeyim kan testi yaptı) ve hastalığın ciğerlerime inmesi üzerine başka bir doktorun reçete ettiği ilaç.

anlıyorum antibiyotik yazmamak yeni trend fakat astım hastasını nurofenle tedavi etmeye çalışmak neyin kafası biri bana anlatsın.

şimdi çok daha iyiyim. ölsün bakteriler.
  • etken madde eksik değildir. antibiyotik direnci geliştiğinden bir işe yaramamakta.
  • gelmiş geçmiş en iğren tada sahip ilaçlar listesi yapılsa başlarda yer alacak kadar iğrenç bir tada ve kokuya sahip ilaçtır. tadı o kadar kötüdür ve ağızda öyle geçmez bir acı tat bırakmaktadır ki meyve suyu ile yutabiliyorsunuz sadece.
    neyse ki son dozunu az önce aldım , daha önce en kuvvetli antibiyotiğin bile tam olarak çare olmadığı sinüzitime bu da tam çare olmasa da geniz akıntısı bayağı bir azaldı tabii. yarın kontrole gideceğim bakalım.
  • larenjit-farenjit teşhisine doktorun verdiği antibiyotik. 14'lüsünü kullandım ve sıfıra inmiş olan sesim normale döndü çok şükür. boğazımdaki acıma hala devam ediyor ama. larenjitimi tedavi edip farenjite yeterli etkiyi göstermediğini düşünüyorum.
  • sefuroksim aksetil formüllü cefaks'ın sarı beyaz olan kutusunda mevcut 500 mg'lik 10 film tablet adeta fitil havasında tasarlanmış. ilk verdiğim tepki antibiyotikte artık götten alınacaksa bu tıbbın geldiği son noktadır dedim. neyseki fitil yerine tablet'i görünce rahatladım. zaten böyle bir şey olaydı doktor reçeteye "oral" yerine "anal" yazardı demi... anlık tedirginliğe meal vermeden hadi bana geçmiş olsun.
  • doktorumun boğaz enfeksiyonun var ama böbreklere de sıçrayabilir demesiyle birlikte verdiği ve bir kür kullan dediği ilaçtır. bugün kullanmaya başlamamın üçüncü günü sanırım iyi geliyor. artık yutkunabiliyorum. boğaz kuruluğum azaldı. böbreklerimin olduğu bölgedeki ağrı da azaldı.
  • (bkz: oraceftin)
  • deva firmasinin, piyasada ki muadillerine gore daha pahali olan sefuroksim aksetil grubudur.
    (bkz: aksef)
  • geniş spektrumlu 2.kuşak sefalosporin grubuna ait ilaç
hesabın var mı? giriş yap