şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çocuk hastalıkları anabilim dalı başkanı (bkz: prof.dr.ali onağ) ve baş hemşirenin hastenedeki intern odasını basarak ''biz burayı bir günlüğüne emzirme odası yapacaz. müfettişleri uyutacağız. konuşanı yakarız'' demesi. bunun üzerine internlerin odayı canla başla savunması. olayların gelişmesi...
 • manisa merkezde, batı kışla'nın bitişiğinde bulunan eğitim-araştırma hastanesi. şu anda manisa moris sinasi hastanesi'nin binasında hizmet vermekte. 1997'den bu yana inşaatı süren uncubozköy'deki yeni hastane binasına taşınması planlanmakta.

  http://www.bayar.edu.tr/hastane/
 • yanında bulunan batı kışladan yükselen bin bir türlü marş ve bağırtı ile ve koğuş tadındaki küçük ve dolu odaları ile zaman zaman askeri bir sığınakta olduğunuz hissini uyandıran sağlık dramı
 • annemin 2000 ve 2008 senelerinde iki kez myom operasyonu gecirdigi hastanedir. intern'leri oldukca cana yakindir. uzmanlari ise aksine burnundan kil aldirmaz ve enteresan bir espri anlayislari mevcuttur. soyle ki, ameliyathane onunde volta atmaktan basi donmus olan ben, ameliyattan cikan doktorla su diyalogu yasamis idim:

  + nasildi doktor bey, en son tansiyonu yuksek gibi sikinti yaratabilir biraz demistiniz?

  - yasayabilir..

  + nasil yani, ne demek yasayabilir, basit bir operasyon degil miydi bu, daha once de oldu? ciddi bir durum mu oldu ameliyatta?

  - bilemezsin..

  +ne demek bilemezsin, siz bilmeyeceksiniz de ben mi bilecegim, nedir durum soyler misiniz sunu acik acik?

  - hehe saka saka, turp gibi, bir seyi kalmaz 2-3 gune..alala bugun bunu yaptigim 4. hasta yakinisin hepsi yedi, hayret..

  +!?%&?
 • yeni adı hafsa sultan hastanesi olmuştur.
 • bir intörn doktorun saldırıya uğradığı hastane.

  çocuk acilinde görev yapan bir arkadaşımız, 3 yaşındaki bir bebekten kan alırken bebeği ağlattığı için babası tarafından burnu kırılarak cezalandırıldı.

  bu olaydan sonra bu öğrenci arkadaşımıza sadece manisa tabip odası destek çıktı. yaptığı basın açıklamasıyla bu olayı türkiyeye duyurdu. ne dekanlık ne başhekimlik bir geçmiş olsun mesajı bile yayınlamadı.
 • gaza gelmiş bir hasta yakını tarafından acil servis kapısı yıkılmış hastanedir.

  çılgın hasta yakınlarını duyuyorduk da sinirlenip acil servisten içeri arabayla dalanı ilk defa duyduk.
  detaylar;
  http://www.ajansmanisa.com/…visine-daldi/36517.html
 • gelen yaralıların yanı sıra olan olayların ardından krizlere girilecek hastahanedir. orada çalışan bir güvenlik abimize bir gün şaka yapıyorlar. bilmem kim doktor seni çağırıyor diyor. kapıyı açıyor bu doktor u görmek için bir bakıyor abinin biri yatmış sedyeye pantolonu indirmiş bayrak direğini çıkarmışlar çükünden kan alıyorlar. herifçioğlu 3 tane viagrayı yutmuş vücuttaki bütün kan çüke dolmuş. güvenlikçi abi ilk başta adamın ona baktığını sanmış. ardından olayı anlayınca koşa koşa kaçmış oradan. sonra başka birisini yollamış oraya. tekrar gidip bakmış yolladığı gitmiş mi diye. kapıyı açtığında yolladığı kişi çükü almış eline doktorda serumla olan biten ne kadar kan varsa hepsini tahliye ediyormuş.
  canlı olarak ta gördük abinin birisi dellenip kapıdan arabayla hastahaneye girmişti.
  yıkın buraları yıkın!
 • hiç bi zaman kurtulamayacakmışım gibi gelen yeni ismiyle hafsa sultan hastanesi. ve evet itiraf ediyorum acil servise araba benim nöbetimde benim gözlerimin önünde girdi. değişik birşeyler yaşamak isteyen herkesi benim nöbetime beklerim. ama bi zahmet araçları otoparka koyalım
 • bıçak parasının nefes almak kadar doğal olduğu düşünülen hastane. insanlar çaresizler, seslerini çıkartmadan bu parayı veriyorlar.

  eğer bıçak parası vermezsen sonsuza dek ameliyat olmama ihtimalin var. öteleyebildikleri kadar ötelerler. diyelim ameliyat oldun özensizce ameliyat edilirsin, vücudunu delerek ameliyat etmek varken kesip açık ameliyat yapabilirler. ameliyat sonrası bakımlarını aksatabilirler. vs. korkunç hikayeler. konuşulan rakamlar ise 5-10 bin lira değil.

  özetle özel hastane kafasında çalışan devlet hastanesi.