şükela:  tümü | bugün
  • celal hoca öğrencisini doğramıştır diye düşündüm ama helal olsun hem düzgünce cevap verip hem de sahip çıkmış.

edit: yok hocanın 1 dakikasını çalmış, yok saçma soru sormuş. üniversite hocalarını kutsaya kutsaya ilah ettiniz. artık derste sir profesör osman hocam şeklinde hitap etmediğinde azar yiyorsun. celal hocaya canlı yayında bokun tadı nasıl diye soruyorlar hiçbiriniz bir şey söylemiyorsunuz. işiniz gücünüz boş linç.
  • sorunun boklugunu anlamak tamam da troll olduğunu anlamayıp açıklama yapmaya çalışmak hocaya bence hiç yakışmamış. ya fay hattını taşısak diye soru soran birini ciddiye alıp açıklama yapmaya kalkmak vahim lan. komik yani, esas komik olan bu. yapma hocam bunları.
  • iki lafı bir araya getiremeyen kişinin, saçma sapan sorusu.... izlerken ben utandım yemin ederim. boşuna okuyorsun sen o sahip olduğun beyinle. trollük başka bir şey. bu düpedüz saygısızlık.
  • gençler eğlenmiş, üstelik hocadan izin de almış yayınlamış. hocamızın sabırlı şekilde cevaplaması meslek alışkanlığıdır, bunun gibi de yüzlerce olay yaşamıştır muhtemelen. sadece izlemek bile bizi rahatsız ettiği için hoca biz değiliz de celal hoca zaten *
  • güldürmemiştir. hoca tepki göstermedi diye güzellemeye çalışanlar olmuş ama yapılan şey hem komik falan değil, hem de saygısızlık. soruyu soran kız bir de celal şengör'ün attığı maili paylaşmış tepki gösterenlere cevap olarak. ancak o mailde yazılanı bile anlamamış. "hiçbir soru aptalca değildir" derken kastettiği şey, bir öğrencinin gerçekten aptalca da olsa eğer kafasında bir soru oluştuysa ve gerçekten anlamadığı bir şey varsa bunu sorabilmesi. yani sırf fav almak için aptalca olduğu bilinen bir sorunun hocaya sorulması dahil değil ona. tweet'in altında bunu belirtmiş olan birine mükemmel zeki kızın verdiği cevapsa şu:

"kardesim inan ne amacla sordugum seni o kadar ilgilenmiyor ki cevabını dinlemis olmasan durup bi acaba mı diye dusunecegin bir soru uzerinden bilmis bilmis konusmazsan sevincem" yani milyonlarca aptalın olduğu twitter'da birkaç fav aldı diye kendini zeki sanan bir ergenle karşı karşıyayız.
  • utanma duygusu tamamen yok olmak üzere. cehaletle karışık zevzeklik alıp başını gitmiş.
  • celal hocanın alıştığı durumdur diye tahmin ediyorum. başarı sıralaması yüz binlerin bile bir hayli altında olan öğrenci popülasyonunda olağan hareketler. yine de önemli olan korkmadan soru sorabilecekleri böyle değerli bir hocaya sahip olmaları. kıymetini bilip istifade etmeleri dileğiyle.
    not: başarı sıralaması her şey midir? hayır. ama bir şey midir? evet. hem de önemli bir şey.
  • inşallah itü yönetimi görmez.
  • tam bir gerizakaliliktir ve daha kötüsü bunu burda savunanlar var. evet, niyet anlamaksa aptalca soru yoktur ama niyet dalga geçmekse- ki öyle- soru da soruyu soranda tam bir aptaldır.

ikincisi, celal şengör verdiği cevapta kendisiyle dalga geçildiğınin farkinda gibi de gelmedi.daha çok kiz aşiri basic soru sormuş da millet kiza laf etmiş, gibi anlamiş.
  • "adamın zamanını çalmış ben olsam şöyle yapardım böyle yapardım" diyeceğinize adamın verdiği cevaba odaklanın köylüler, bu saçma soru sayesinde litosferi öğrendiniz ya da hatırlayıp bilginizi tazelediniz, hiçbir soru saçma değildir yeterince saçma sorular yeni ufuklar açar.
    sevgiler.
    sonunda
hesabın var mı? giriş yap