• yanlış bilgi.

kendisi daha ziyade şişirilmiş balonları patlatmasıyla meşhurdur. bugün yaptığı gibi.
  • şişirilmiş balon dediğiniz adama ait yayınların yıllara göre aldığı atıf sayısı.

https://scholar.google.com.tr/…r=ge3svveaaaaj&hl=tr

insanlara sallarken azıcık düşünün.
  • şişirilmiş evet, kilosuna dikkat etmiyor
    üzülüyoruz.
    onun gibi matrak ama cin gibi
    bilim adamlarına hasretiz.
    ama balon değil ; bayağı demir gülledir.
    dikkat edin de altında kalmayın.
  • tamamen balon demek adamın yaptığı iyi kötü akademik çalışmalara kısmen haksızlık olsa da kendi alanının dışındaki her konuda topa girmesi, her konuda ahkam kesmeye kalkması, depremle ilgili görüşüne başvurulurken bile sürekli başka çok bilmiş tavırlarla diğer jeoloji uzmanlarının görüşlerini eleştirmek ve aşağılamak şeklinde görüş belirtmesi, kendisinin ise düz mantık ve sığ fikirler beyan etmesi hoş değildir tabi.

eğitim yılları zengin babanın parasını yemekle ve gayet serserilikle geçmiş, zar zor bir yer bilimci olmasına rağmen, medyatik kişiliğiyle kendini her yerde "tanınmış bilim adamı" ünvanıyla tanıttırması, buna karşın bu zorlama ünvanın gölgesinden sürekli polemik ve siyaset yapması, tarih, din vs. her alanda uzman kesilmesi ve elit beyaz türk tavırları iticidir tabi...sevmemek için aynı görüşü paylaşmamak bile şart değildir.

bir diğer açıdan bakan arkadaşlar adamı tonton ve sempatik, hatta inançlarının yılmaz savunucusu olarak da görebilir.

durduğun yere göre değişir kısaca. ben olaya inanç yönüyle değil, karakter yönüyle bakıyorum ve insanlığa yararlı bir bilim insanından çok, medyatik, boşboğaz, polemik meraklısı, ikili ilişkilerinin ekmeğini yiyen bir beyaz adam görüyorum.
  • evrim ile ilgili zerre bilgisi olmayan cahillerin balon ilan etmeye çalıştığı bilim insanı ile ilgili zırva.

adamın anlattığı, tipik bir doğal seçilim örneği olan savanna hipotezi'ni "celâl şengör darwin'in evrim teorisini bilmiyor" diye yedirmeye çalışırlar. esasen kendileri ne darwin'i ne de lamarck'ı bilirler. o yüzden rezil rüsva olmak bu eçhellerin kaderidir.
  • big bang'e karşı değildir*. ilgili programda big bang öncesi ile ilgili bilim dünyasındaki görüşleri aktarmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=tk2k00u-mrc
  • cahilliğin marifet sayıldığı bir dönemde olduğumuzdan dolayı şaşırmadığım düşünce.
  • 40 kere tekrarlarsanız belki şişirilmiş bir balon olur.
  • richard dawkins'in bir röportajı vardı youtube'da maalesef bulamadım. orada neden yaratılışçılarla tartışmaya girilmemesi gerektiğini anlatıyordu. orada anlatılanı özetlemeke gerekirse;

i.) yaratılışçılık evrimin ikamesi gibi gösterilmeye çalışılıyor. evrimin ikamesi yoktur arkadaşlar. yaratılış teorisi saçma sapan bir zırvadır.

ii.) bu tartışmaları entelektüel olarak sıfır olan halkın karşısında yapmak istiyorlar ki kendilerini parlatabilsinler. çünkü retorikleriyle suyu bulandırıp, aptal sırıtışlarıyla insanı çileden çıkarmakta ustalar.

iii.) evrimi gömmeye çalışan hemen her medyatik bir projedir arkadaşlar. arkasından desteklerler.

o yüzden tv'de saçma sapan tiplerle tartışmaya girmemesi kadar yerinde bir karar olamaz. şişirilmiş balon filan değildir de bazı balonları çok güzel patlatmıştır.
  • halke inebilmek için öyle anlatmıştır cinler, periler falan. adam inse balon, çıksa seçkinci, neylesin.
hesabın var mı? giriş yap