• yerli ve milli depeche mode'umuz.
    neredeler, ne yapıyorlar acaba?
  • melis danişmend'in "şimdi neredeler?" isimli harika röportaj dizisinde zamanında türkiye'de yaşadıkları gerzoluklara da değinmiş ikili. çok severdim kendilerini, hâlâ da severim. yeni albüm müjdesi var, gözlerden kaçmasın.

"bazı şeyleri türkiye’de kaydettik, klip müzik’in kendi stüdyosunda. orada bizim altyapıları yavaştan yavaştan değiştirmeye başladılar. yaylı istediler, yaylı dediği de çello gelse eyvallah ama arabesk yaylılar. ruh olarak uymuyordu. birkaç parçayı kurtardık ama çoğuna yaptılar. arkasından klibi gösterdik, şirketteki herkes, 'ya bütçe mi yetmedi, niye siyah-beyaz?' dedi, ki negatif sinema filmi renkliden daha pahalı. çünkü sadece birkaç yerde yıkanabiliyordu. nasıl anlatacağını bilemiyorsun, ‘yok bu bir tarz’ diyorsun. hatta bir gün bütün sanatçıları levent’te şirkette toplamışlar, türkiye’nin starları orada. şarkıcılar, yapımcılar, o dönemin sözüm ona klip yönetmenleri, kokteyl gibi bir şey yapıyorlar. bizim klibi koydular, ‘böyle bir şey var, ne dersiniz?’ diye. biz cem’le artık ingilizce küfürler, ‘what the fuck is going on man?’ diye (gülüyor). cem hani biraz daha psikoloji okumuş, ‘keep it cool’ diyor. herifler boktan müzik yapan tipler ama star olmuşlar. çoğu iyi insan, kaba değiller ama birçoğunun izlenimi şöyleydi, ‘parça güçlü, şöyle renkli canlı bir klip çekin.’"

https://www.redbull.com/…-tr/simdi-neredeler-cemali
  • duymak istiyorum ile girtlagimizi sikip yok olan ikili. aferin.
  • yaptıkları şarkıların kalitesi hakkında yorum yapacak bilgi birikimine sahip değilim ne yazık ki ama severek dinliyorum, çok farklı bir tarzları var
  • kendilerini duymak istiyoruz ama ortada yoklar
  • artik kult hale donmus ikili.

duymak istiyorum, simdi uzaklardasin gibi sarkilari tekrar tekrar dinledigimde hissettiklerim, doksanlarda deli dolu gencler iken hissettiklerimizle ayni.

belki de iyi olmus ortada gozukmemeleri. caresiz bir sekilde kendilerini, muziklerini piyasaya adapte etmek ugruna yozlastirsalar, belki boyle efsane sarkilarin anlami da yokolacakti.
  • müzikleri muhteşemdi:
    biliyorum sonunu
    çok eskidir bu konu:)
  • adamlar loch ness gölü canavarı gibi adeta yeti gibiler. efsaneleri var, tanıklık edilmiş bir dönem ama bu vakit göremiyoruz. her şeye rağmen "duymak istiyorum" tek atımlık bile olsa grup için doksanların en iyi slowlarında top 5 yapılsa herkes koyar.
hesabın var mı? giriş yap