• fethiye'de ulaşılması güç koylardan birisi. kara yolu yok. deniz yoluyla ulaşabiliyor. gerçekten de adına yakışır bir yer.
  • göltürkbükü beldesine yakın olup film seti kıvamında bakir bir koydur kendisi.

dört yıl sonra gelen düdüt: pek yakında işbu girdinin sonuna idi ek fiili eklenecektir. terbiyemi bozuyor ve kahrolsun kapitalizm ve kahrolsun metalaşma diyorum bir solcu olmasam da. yıllar önce saftirik bir ergenken matrix filminde ajan smith'in, yanılmıyorsam neo'ya, insanlığı kastederek :"sizler dünyayı sömüren ve tüketen parazitlersiniz..." türünden bir cümle kullandığını hatırlıyorum. yakın zamanda önce hava limanlarında reklamlarını görüp bir kaç gün önce de tv'lerde haberlerine denk gelince önce o güzelim cennet koyunu sonra da ajan smith'in cümlesini hatırladım. cümle yıllar sonra yerini buldu. artık matrix'te makineleri tutuyorum :(

edit: ajan smith bu ifadeleri morpheus'a söylemekte imiş.
  • on sene önce otel yapmak istenirken yangın çıkmış, yerli halk ayaklanmış otel yapılamamış. yangından sonra ağaçlandırılmış. bir on seneye daha ihtiyacı var.
  • geçtiğimiz günlerde bir partiyle açılış yapmış kopankopana beach adında yeni bir işletmeye sahip, kabak koyundan bir sonraki koy.
    bence işletme henüz açılış yapmaya hazır değildi. tuvalet yok mesela. su taşıyan tekne yeterli sıklıkta gelmedi mesela su sıkıntıları yaşandı. doğa ve deniz ise elbette harika.
  • "astaş holding, 600 milyon euroluk dev projeyi bodrum’un incisine, ‘cennet’in ortasına yapıyor. arazinin tamamı özel mülk. kültür ve turizm bakanlığı ’ndan onayı bulunan proje ilgili tüm kurumlardan izin almış. turizm adı altında yüzlerce villa ve rezidans satışa çıktı. dünyaca ünlü otel zinciri mandarin oriental 102 odalı bir otel yapacak. 3. derece arkeolojik sit statüsünde bulunan 600 dönümlük arazide 10 bin zeytin ağacı bulunuyor. zeytinlerin büyük kısmı söküldü."
  • iki diktatör arasındaki bir emlak pazarlığına konu olduğu iddia edilen vatan toprağı.

(bkz: gezi için 500 milyon dolar alındı/#36421064)

.
  • kabaktan yuruyerek yaklasik iki saatte ulasabileceginiz issiz, bakir, nefis bir yer.
  • kabak koyu gibi yozlaşmaya yüz tutmuş bir yerden sonra gerçekten cennet gibi gelen koy.
  • after partylerin vazgeçilmez mekanı...
  • fethiye kabak koyundan yürüyerek veya tekneyle ulaşılabilen cennet köşesi. yürüyerek bir buçuk iki saat civarı sürer. koyun 5 dakika yukarısında bir çadır kampı var üstelik. elektriklerini güneş panelinden karşılıyorlar. suyu 600 metrelik borularla karşı tepedeki kaynaktan alıyorlar. kampta şirin bir mağara da var. ayrıca üç beş tavuk,horoz, bir eşek, bir kedi kampın demirbaşları arasında. sahili bakir,temiz,turkuaz, gözden gönülden ırak, cennet yani. "turizme kazandırılmaz" umarım
hesabın var mı? giriş yap