• her ingilizce sınavı öncesi mutlaka yolumuzun düştüğü kitabın yazarı.
  • insanı ingilizceden soğutan, okunurluktan ileri derecede yoksun kitap yazmayı başarabilmiş dil uzmanı. bir kitap bu kadar itici olabilir, böyle bir kitap yazabilen bir insandan daha farklı eserlerde bekliyoruz.
  • okuldayken* kendisinin başında bulunduğu yabancı diller bölümünden seçmeli olarak türkçe'den ingilizce'ye çeviri dersini aldığımız, lakin bizleri "... gelişen teknoloji karşısında bir buz kalıbı gibi eriyecektir..." türü-türevi metinlerle boğuşturan babacan hocamız.
  • toefl ve proficiency sınavları için hazırlanan en kapsamlı kitapların yazarı..
  • kendisini erdal ünsal'ın yabancı dil alanındaki versiyonu olarak tanımlamak mümkündür. her sene aynı kitabın kapağı niye değişir ki...
  • yazdığı kitaba odtü'de hazırlığın kutsal kitabı denir. bütün hocaların "hazırlığı geçmek için o kitaba gerek yok. boşuna almayın, çalışmayın." uyarılarına rağmen o kitabı en az bir kez (birden fazla yapan az değildir.) hatmetmeden proficiency sınavına giren odtü öğrencisi yok gibiydi. her sene yeni baskı yapardı kitabı.
  • vacabulary kısmı gerçekten kaliteli olan kaynak.
  • toefl, kpds, üds gibi dil sınavlarına çalışırken kitap arayanlara herkes tarafından tavsiye edilen kitapların yazarı olan kişidir kendisi. ayrıca "proficiency in medical english", a systematic approach to kpds üds gibi kitapları bulunmaktadır. en yaygın olan kitabı ise fundamentals of academic english. ancak anlamak için zaten iyi bir ingilizce bilgisine sahip olma şartı gereklidir.
  • building skills for proficiency kitabında have something done kalıbına örnek olarak he had his wife killed cümlesi bulunur. nasıl bir ruh haliyle yazdı, ne gibi fantezileri varsa artık ben çözemedim. ayrıca işbu kitap dünyanın en saçma ingilizce kitabıdır. ielts sınavı önceci beni ingilizceden nefret ettirdi.
  • teeeee bana fi tarihinde dersten muafiyet aldıran kitabın yazarıdır. o zaman işe yarıyordu.
hesabın var mı? giriş yap