şükela:  tümü | bugün
  • dün saat 5 sularında gerçekleşmiş vahim olaydır
    bi kaç gün önce köyümüzde bi buzağı dinlenme ümidiyle bi yere gitti cevizlili de kıyıdır
    ceviz lilidir doğrusu insandır ve köyümüze isim vermiştir gavur kızdır
    deniz ötededir isteyen gelir yüzer çıkar..serinler dahi
    buzağı adeta burada olmak istiyormuş o gün
    ihtiyaçtı onun gözlerinde buz serinliği

annesi yoktur yetim buzağıdır annesi grip öksürüğünden
    rahmetlidir
    çorabı desen yoktur kurdele yok ayakkabısı bile olmaz yalnızca bir adet halısı vardır evinde bazen ona sarınıp durur
    sadece ısınmaktadır bu varlık böyle yaparak halıya sarınarak göbeğiyle sanırsın ki fenalardadır
    halının içinde üzgün durur ultra yalandır bu üzüntü; yalnızca gözleri büyük ve üstü biraz hep su kaplıdır öyle gözükür gözükmektir bu yalnızca bir başkasına üzüntülüymüş anlamlarında
    mutluluktadır ama gözükür öyle garibanca
    değişik biridir

bir kaç gün önce kendisini tepeden yuvarlayıp buraya inmiş
    toz toprak aldırmadan inmiş kimi tiksindiririm diye;
    düşünmemiş hasta buzağıdır kusuyor

buraya yatmış burada uykulanmış gözleriyle
    istemezdik olsun böyle ama oluyor uyumak ister canlılar en önemlisi yorgunken mutsuzken uyumayı sever çarşafı bile yoktur imece usulü alınsın istersin köyce
    alınmaz herkes birbirinin kuyusunu kazar gerçek yaşamdır bu karanlıklaşan devinen ve iyilikle örtülmeyen çarşaf alınmayan kimseye
    doğduğundan beri 6 aylıktır

buzağıyı uykuya dalarken görmüşler bu neticeyle
    kıyıda uyur öğlenleri güneş dikey açıyla alnına dokununca
    uyanmaz da bir daha yanından mavi dozer geçse bile
    sanki bu dokunan güneş eli sihirdir ona uyur hemen kara gözleriyle billur vatandaş gibi ülkemizde körpedir. belki kovayla su döksen bile akar gider bedeni takriben 10 cm boyundadır gözleri büyüktür 2 metrekare oda gibi sımsıcacık bakar sever de vardır sevgisi yaşar belki evlenmek ister biraz
    saçmadır. eşi yoktur evlenemez bebekler hemencecik
    bebeğin eline kına yaksan tutmaz küçüktür akar gider evlenemez altın ağırlık yapar öne düşer bebeklere zordur böylesi mutluluklar

''keşke ölmeseydi çünkü yaşıyordu ama tatlıydı ve biraz değişikti kişilik olarak yani neden köyümüzdeydi anlayamadık. demek ki köyümüzdeki hizmetleri beğeniyordu pek çok yenilik var bu sıralar köyde seviliyor dönütler iyi bu konuda. bazen penceresinden geçerken onu halıya sarınıkken görünce garip fikirlerde yüzerdim şöyle düşünür sanırdım onu ''iyi ki yaşıyoruz ne de güzel nefes almak böbreğe'' aptal canlı buzayı diye söylenmekte olurdum iç sesimden böbreğe gitmez nefes safraya gitmekdedir. o öldü bir daha asla kimse öğlen uykusuna yatmaz altın kıyıda onun gibi safça bazen onu kıyıda uyurken döverdim ve uyanmazdı. gözü titrerdi dururdu öyle uyanmadan o sıra anladık çok severmiş bu uykuyu öğlende. bazen katiple beraber döverdik onu uyurken. ama kumsal neşesi çok yüksekti onun ruhuna göre hele bi de uyudu mu deniz olunca önünde uyanmaz. bazen ise katip + başka biriyle de döverdim bu kişiyi pek yakından tanımazdım. munistir o buzayı. uyanmazdı. yalan, şırret, zina, fitret gibi konularda deneyimi yoktur işese bilmez pis mi oldum allah var mı yok mu düşünmez savrulur gider ahir zamanda yıldızlı evrende buzağıdır o. sonuçta öldü. cennete gidecektir gidemeyebilir de günahlıdır. pek çok kez onu etrafta suçluymuş gibi bakarken görürdüm ve döverdim eğer suçlu ise diye. kim bilir ne suçları vardı''

belediye başkanının konuşmasıydı o gün yaptığı koştum başkana, anlattım ne de güzeldi buzayımız uyuyordu kumsal onun sofraymışcasına
    anlattım buzağımız gerçekten farklıydı bazı bakımlardan bazı bakımlardan ise normaldi.

bir tane bebeğin deniz tarafından alındığı hayattı bu içinde yaşanılan koşunulan
    bazense nebula tarafından deniz tarafından yütülen
  • okuyunca bunu hatırlatan başlık olmuştur.
  • (bkz: türkiyenin ceviz rezervi potansiyeli)

(bkz: dış minnaklar)

(bkz: cevizli köyü açıklarında onyüzbin ton buzağı rezervi bulunmasi)

(bkz: bir stratejik analist olarak alihandro)
  • ilköğretim çocuğu türkçeyi daha iyi kullanır, bu nedir allah aşkına ya