• an itibari ile sahip olduğum motosiklet. güzel alet, sesini, yol tutuş ve viraj dönüşlerini çok sevdim. arkasından, mekana girdim, istisnasız 5 masanın 5'i de dönüp baktı, garson gelip abi ne güzel motormuş dedi. tasarım, estetik de geçer puan aldı yani. ankara'da cf sahibi olanlar yeşilleşsin efem.

düzeltme: epey mesaj geliyor tek tek yerine burada da paylaşayım. yaklaşık 2 yıldır binicisiyim. süreçte bir adet sensör arızası dışında hiçbir sorun yaşamadım, ki onu da garantiden değiştirdiler, tekrar da etmedi. bir süre sonra whatsapp üzerinden bir grubumuz oluştu, kronik hiçbir sorun duymadım şimdiye kadar. 400nk'nın iyi ve kötü yanlarından bahsedeyim sizlere.

++++++
    fiyat. tek kelime ile fiyat. muadili yamaha, kawasaki honda gibi markalara yönelirseniz eşek yüküyle para vermeniz lazım. mt-250 abs an itibari ile 34.000 tl. 400nk'nın sıfır km'sini 29 civarına alırsınız muhtemelen.
    albeni. bende turkuaz beyaz olanı var. yukarıda bahsettiğim beğenilere ek olarak, görenlerin beğenisini kazanan bir motosiklet. örneğin, bir defa başka bir motosikletli ben park ederken arkamdan yanaşıp durdu ve (aha dedim bela geliyor) "abi bu neymiş ya, ne bunun markası ve olaylar gelişir... bir diğerinde, bir taksi durağının yanından geçerken, bir taksici esnafı "makine de kıyakmış" şeklinde laf attı bildiğin. fotoğraf çekilmek istedi bir genç delikanlı??? sanki hayabusaya biniyoruz!
    servis. uğur motorlu araçlar bünyesinde türkiye'nin her yerinde yetkili servisleri var. benim önceki motosikletim yamaha idi, bulunduğum şehirdeki serviste müşterinin yüzüne dahi bakmıyolar yine eşek yüküyle para vermenize rağmen.
    parça. motosiklet satışından ayrı olarak, kendi yedekparça sitesi var: bakınız burada bana sorarsanız parça fiyatları gayet makul. ama bu işler bütçe meselesi elbette, kendiniz kıyaslarsınız.
    tasarım: kaslı görüntü sevenleri için birebir. kesinlikle zayıf, narin, kırılgan bir görüntüsü yok, bilakis. zaten ağırlığı ile de bunu hissediyorsunuz. bu kısma olumsuz yönlerinde değineceğim.
    aksesuar: gp kompozit isimli firma, ön rüzgar camı, çamurluk sıyırıcı ve elcik koruma ürünlerini 400nk için de üretip satıyor. tankpad'er sticker setleri hepsi mevcut.

---------
    marka algısı: çin motoru diyerek bir çok insanın önyargısına maruz kalıyor cf-moto markası. ancak, kullanılan parçalar, tasarımcı ve üretici asla yabana atılacak şeyler değiller, biraz araştırma yaparsanız bol bol inceleme mevcut, ben teknik konulardan çok anlamam ama inceleyenlerin hepsi parça ve işçilik konusunda hep olumlu yorumlar yapmışlardı. motor kawasaki motor bloğunun aynısı. fabrikası aynı zamanda ktm'nin de üreticisi. son olarak tasarımda (bkz: kiska) ile çalışıyorlar ki şuradan (bkz: clx-700) modellerini inceleyin, şahsım olarak bu aletler için adam öldürebilirim =)
    ağırlık: motosiklet 206 kg. sınıfındaki diğer motosikletler genelde 180 kg civarında. bu ağırlık size, özellikle acemi iseniz başlarda sorun yaşatabilir.
    artçı selesi: çok küçük! inanılmaz küçük. ben artçı taşıdım buna rağmen ama uzun yolda ne olur bilemiyorum, gerçekten çok küçük.
    ikinci el piyasası. her az bilinen marka gibi cfmoto'da da bu konuda belki zorlanabilirsiniz. sonuçta bir yamaha, honda ya da kawasaki değil. ama bizim wp grubunda birileri sürekli alıyor satıyor. çabuk sıkılan biri değilseniz, sorun olacağını sanmam.
    sürücü selesi: çok sert kardeşim! bu ne ya? totom pert oluyor valla biraz uzun yola gitsem. sünger vs bir takviye şart.
    başka sorularınız varsa yeşile devam. ankara'da olanınız varsa gelip benim 400nk'yı inceleyebilirsiniz.

düzeltme: kısa kes aydın havası olsun diyenler için bu motosiklet her türlü alınır kardeşim, gidip iki kat para vermenin alemi yok. eylül 2020 itibari ile son derece memnunum ben.
  • hayatımda gördüğüm en samimi incelemeye konu olmuş motosiklettir:

https://www.youtube.com/watch?v=w6ywxyqy8e8
  • şasi ve motor blogu türkiye'de satışa sunulmamış 2. jenerasyon kawasaki er4n'den, gösterge gene kawasaki z serisinden alınma, grenaj tasarımını ktm'in de son zamanlarda calistigi kiska'ya yaptırdıkları 400cc'lik naked motor.
    türkiye'de bu tarz bir motosikleti tarafsız olarak değerlendirebilecek pek insan yok ne yazıkki, o yüzden avustralyada çekilmiş review vidyolarından inceledim.
    avustralya'da oldukca populer olan cf moto markasının türkiye'deki en büyük talihsizliği bence arkasındaki distribütördür.
    satış sonrası hizmetleri uma kıvırabilirse, bu motor bu segmentteki dengeleri alt üst eder görüşündeyim.
  • motor güzelmi bilmiyorum, güzelse bile daha önemlisi arkasındaki firma. ben uma ya güvenmiyorum. hala 2016 model motor satmaya çalışan asya motor hero yu nasıl mundar etti ise , uma da aynı bokun koyu sarısı bence. uma ve asya dan uzak durun. kesin bilgi..
  • 400cc hacimli, euro4 normlarına uygun, sıvı soğutmalı, görüntüsü güzel hatları belirgin iyi bir motor.

pek fakat ülkeye geldiğinden beri fiyat üzerinde çalışan cfmoto yüksek bir fiyatla giriş yaptığı için bu motosikleti bekleyen arkadaşları üzmüştür.

daha uygun bir fiyat belirlenebilirdi sanki.
  • 3 ay önce 600km'de aldığım ve 3 ayda 10700 km yaptığım küçük canavarım. çok yakıyor, kronik oksijen sensörü arızası var ama garantisi karşılıyor. performans olarak piyasa motorcuları r25, mt25 gibi motorların içinden geçiyor
  • 2020 modeli alınır mı 12.000 km’de problem çıkarır mı fiyatı uygun gibi geldi 85.000 ? kaza bela düşme yatma kalkma yok motordan anlayanlar yazsın ilk motorum olacak
  • 250 ve 650 değil ama 400'ün bloğunun sorunlu olduğu söylenir. km saati pahalıdır ve genel olarak çinlidir. özellikle dikkat edilmeli alınırken.
  • uzun süredir sahibi olduğum motor bir çok artıları ve eksikleri mevcut soru sormak isteyen arkadaşlar yazabilir
hesabın var mı? giriş yap