• açılımı china global television network olan, ingilizce yayın yapan uluslararası çin kanalı. genelde günlük yayın süresinin yarısını afrika temalı programlara ayırıyor.

ayrıca hayatımda duyduğum en güzel hava durumu müziği bu kanalda.
  • her defasında çin devlet başkanı xi jinping’i öven haberlere denk geldiğim ingilizce yayın yapan çin televizyonu.
  • twitter'a bundan başka reklam veren kurum yok galiba.

tanim: çin'in propaganda aracı.
  • çin'in propaganda yapan youtube' kanalı

bu video'da wuhan'da bir hastane'yi ziyaret ediyorlar ve doktorlardan bilgi alıyorlar, video'nun sonunda ise corona virüsü nedeniyle karantina'ya alınmış bir hastayla konuşuyorlar, hasta neredeyse virüse yakalandım diye pasta kesecek.
  • gözümü açan haber kanallarından biridir.
    bunu farkedip haberlerini bağımsız kaynaklardan araştırıp teyit etmeye başladıkça asıl propaganda yapanın batı medyası oldugunu gördüm.
  • tıpkı trt world gibi tek gayesi hükûmet propagandasını yapmak olan çin menşeli dikkate alınmaması gereken bir kanal.
  • digiturk 134. kanaldan yayın yapan çin haber televizyonu.
  • çin'in trt world'u, ülke iktidarının propagandasını halkına yetmezmiş gibi bütün dünyaya ingilizce olarak yapma çabası. bu tarz kanalları izleyen olduğunu hiç sanmıyorum. boşa masraflar sadece...
  • sadece cin cin cin; heritage, root, biz uretkeniz, biz gucluyuz cart curt hep nationalist termler ulan haydi anlarım usa ile rakipsiniz ama bir haberlerini de tam verin her seyi cine baglamayin
hesabın var mı? giriş yap