• evde daimi süt bulundurma sebebidir. çünkü sütle beraber bir kase yiyerek kurtulabileceğiniz bu mereti süt yoksa kutucanak yiyip bitirebilirsiniz.*
  • içinde glikoz şurubu olmayan kahvaltılık gevrek.
  • çek cumhuriyeti'nde buldum bunu yıllar sonra.

ananı sikeyim iyi ki kaldırılmış bizim raflardan günde yarım kilo çokopiç yer oldum bizimki de can lan yeter.

ne süte para dayanıyor ne çokopiçe amk iflahım kesildi yeter.
  • bim mağazalarında koko crunch adı altında yeniden raflarda yerini alan mükemmel ötesi mısır gevreğidir.
  • bim de 18 şubat koko krunch adında buna benzer bir kahvaltılık gevrek satılıyordu. onu da bulamadım ya da kaçırdım. buradan özlem duyan kitlenin hiç az olmadığını düşünmek istiyorum

niye nesquik'in sadece top şeklindeki çeşitleri satılıyor anlamıyorum. oldukça sert ve ağızda toz gibi dağılan yemesi zor saçma sapan bir formu var

duy sesimizi nestle !
    zaman, chocapic'i yeniden market raflarında sevenleriyle buluşturma zamanı
  • bunu veya muadil markalardan kayık şeklinde mısır gevreği bulan nereden bulabileceğimi söyleyen olursa çok sevinirim gerçekten...
  • bu hayattaki en derin zevklerimden biriydi. türkiye'de olmaması çok büyük bir acı benim için. 2018 yılında belçika'da buldum bunu en son, sonra bir daha göremedim. yaram derin.
  • turkiye'deki pahaliliginin aksine beklendigi uzere yurtdisinda garibanin karnini doyurmaya yarayan siriyl, bi sey gevregi. buldugum zaman sabahlari bol bol yiyorum, evet hafif kilo aliyorum gibi ama sorun degil, nasil olsa paris'te metro/otobus/tren vb toplu tasima yine grev yapar ve fiti fiti isten eve evden ise gun olur yurur gun olur bisiklete biner aldigim gibi veririm (paris'te oldugumu da belirttim).

neyse demek istedigim chocapic yedigim zamanlar chocapic gibi oluyor kakam. igrenc evet. ama oyle oluyor. ne kadar salatalar yesem de aksam, ne kadar bol bol sut de icsem (yenen chocapic miktarina gore kimi zaman gunde bir litre) yok. ch-oc-ap-ic cokapik kucuk kucuk yuvarlacik ayri ayri yapiyorum kakami. ve bu durumdan hic hosnut degilim. yetkililere de seslenemeyecegim anlamayacaklar. turkiye'dekiler anlasalar da ne olacak zaten ithal edip 250 gramini 4bucuk ytl'ye satma becerisini gosteriyorlar.
  • corn flakes tayfasının anavatanı olan amerikada bulunmayan buğday gevreği, sanırım bunun sebebi mısır değil buğday gevreği olmasıdır ayrıca kutunun üzerine köpek resmi koymak feci bir pazarlama hatasıdır köpek maması imajı uyandırır dalga konusu olunur
  • web sitesindeki ulkeler arasında türkiye'nin olmadığı kahvaltılık buğday gevreği. süper lezzetli olmasının yanında acayip kilo aldıran ve sacede sütle değil leblebi yer gibi avuç avuç yenmesini tavsiye ettiğim harika yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap