• bir partili olmayarak şunu söylemek istiyorum. yediniz bitirdiniz bizi be bırakın şu koltuk sevdanızı artık. kılışdaroğlu sen merdivene ters bindin milleti de bindiremezsin.
  • chp yine kendi kendini bitirmeye devam edecek. atatürk'ün partisi kimlere emanet. üzülüyorum.
  • ataturk, fatih sultan mehmet, cengiz han birlesip secime bile girse yine kilicdaroglu kazanacaktir.
  • gılişdarın sikip atacağı şey. adam başarılı abi.
  • ilhan cihaner isimli şahsı görünce 'umarım kılıçdaroğlu kazanır' dediğim kurultay.
  • kılıçdaroğlu'nun gideceğini umut eden gönlü güzel abilerimiz, ablalarımız var.

size bir detayı hatırlatmak isterim sevgili dostlar; kılıçdaroğlu art arda 1293819 seçim kaybederken kurultaylardan zaferle çıktı.

31 mart'te elde edilen millet ittifakı başarısında, muhalefeti bir arada tutma noktasında -takdir edelim veya etmeyelim- kılıçdaroğlu'nun rolü büyük.

dolayısıyla kılıçdaroğlu ilk kez oyun kuran olarak, ilk kez yerel yönetimlerde iktidarı devralmış bir genel başkan olarak kongreye giriyor.

sizce bu ahval ve şerait altında bir genel başkanlık değişimi mümkün mü ?

heyecan duymanızı sağlayacak bir aday var mı ?

kılıçdaroğlu büyük farkla seçimi alacaktır, parti meclisi seçimlerinde ise gelecek için biz hareketi belli oranda bir temsil kazanacaktır.
  • kemal kılıçdaroğlu 72 yaşında. bu yaştaki birinin parti genel başkanlığında ne işi olduğunu biri açıklayabilir mi? yani 83 milyonluk ülkede genç, zeki, yaratıcı ve dinamik insan mı kalmadı da hâlâ aktif siyaseti 65 yaş üstü eskimiş zihinler yönetiyor? sadece türkiye'de değil dünyada da yaşlı siyasetçi çok biliyorum ama bence çoğu başarısız ve zamanın ruhuna ayak uydurmaktan uzak. o nedenle siyasete mutlaka üst yaş sınırı gelmeli.
  • gözümde meleklerin cinsiyetinin tartışıldığı bir toplantıdır.
  • gılışdar giderse kim gelecek? ilhan cihaner mi?

adamda liderlik vasfı yok bir kere.

2 dönem abi. maksimum 2 dönem kuralı gelmeli. başarılı da olsan başarısız da, mahalle muhtarı bile olsan, hatta apartman yöneticisi bile olsan, seçimle gelinen görevi maksimum 2 dönem yapabilmelisin.

nasıl bir koltuksa, oturan kendini vazgeçilmez, ben gidersem dünya yıkılır zannediyor. halbuki mezarlıkları bir dolaşsa, vazgeçilmez adamlarla dolu olduğunu görecek.
    senin gitmenle parti dağılacaksa bırak dağılsın zaten. sen birarada tutuyorsun da ne oluyor?

edit: sınıf başkanı bile olamamalısın 2 dönemden fazla. ayrıca 65 yaş üstü için de yaş haddinden zorunlu emeklilik gelmeli. anayasaya yazılmalı bunlar. değiştirilemez ve değiştirilmesi teklif dahi edilemez maddeler olarak.
  • kurultayda kürsüye çıkıp ta götün oğlu kene gibi yapışmışsın koltuğa düş yakamızdan diyen olmadıkça sikmişim kurultayını daha ne diyim.
hesabın var mı? giriş yap