• -34 yaşında.
    -sık sık sakatlanıyor.
    - 3 sezon garanti maaşı var.
    - nba'in en fazla kazanan ikinci oyuncusu(+38 milyon dolar)
    -takımdan ayrılmak istiyor.

tahminim chris bosh, carmelo anthony gibi kağıt üzerinde kalan büyük kontratlar ile ciddi fedakarlıklar ile ancak takas edilebilir ki o bile çok zor.
  • fiyat-performans olarak nba tarihinin en kötü isimlerinden biri olan vasat oyuncu. chris paul gibi çöp oplu çöplerin ekmek yediği piyasada 1.81 boyumla ben bile all star olurdum.
  • şunu da eklemek gerekir; serbest kalmadan hemen önce takas olarak beş sene için alabileceği maksimum kontrattan 30 milyon dolar daha fazla kazanmıştır; bir kere +30 yaşında şampiyonluk isteyen bir oyuncu için böyle bir şey akıl karı değil(kendi takımının kapasitesini düşürdü) ama bu kontratı veren gm'e ne desek az.
  • nba'de her dönem bulunan "antipatik tıknaz guard" janrasının günümüz temsilcisi.

bir insanın hali, tavrı, mimikleri her şeyi mi antipatik olur arkadaş. adam blake griffin'in prime'ını yedi doymadı harden'ı da bitirecek.
  • kontratıyla birlikte düşünüldüğünde nba'deki en overrated oyuncu budur. kaç yıldır hangi sike derman olduğunu anlamadım gitti.
  • rockets'ın takım için mevzularında adam haklı. harden'ın isolationlarının azalmasını ve daha fazla set oyunu oynamalarını, koç d'antoni'nin orta mesafe şutuna koyduğu yasağı kaldırmasını istiyor. ki kendisi orta mesafede nba'in en etkili oyuncularından biri, paul'a sen orta mesafede oynama demek klay thompson'a sen üçlük atma ya da giannis'e sen potaya yüklenme demek gibi bir şey. adamın ekmek kapısını kapatıyorsunuz. bu konularda sapına kadar haklı. rockets bu basketbolla imkanı yok kazanamaz. durant'sız warriors'u yenemediklerinde hepiniz anlamışsınızdır bunu.

onun dışında overrated değil overpaid oyuncudur paul. artık kimse müthiş bir oyuncu olduğunu iddia etmiyor ama max kontratı var. bunun da sorumlusu kendisi değil rockets gm'i ve başkanı olan kişiler. rockets'in sahibi bizzat paul'a verdiği kontrat için pişman olduğunu itiraf etti. oyuncular elbette daha çok para önerilirse kabul edecekler. siz olsanız "başkanım ben senede 10 milyon dolar daha az alırım simit satar onurlu yaşarım" demezsiniz değil mi.

sapla samanı karıştırmayın. bu adam ederinden fazla alıyor ama takımın bundan çok daha büyük sorunları var.
  • her ne kadar point god olarak bilinse de 2 sezon önce prime dönemini terketmiş olan nba yıldızıdır kendisi.

aldığı (verilen) kontrat, daryl morey'nin o günkü şartlar içinde alabileceği en iyi oyuncuya vereceği kontrattı ama bugüne çok fazla odaklananların ertesi gün ne hale düşebileceklerinin özüdür "chris paul 2019 vakası".

onu elden çıkarabilmek için houston'ın net şekilde eric gordon, pc tucker gibi kendilerine devasa katkı veren isimleri de yollaması gerekiyor.

kendisini takasladığında houston, bu takası gerçekleştirebileceği az sayıda takımdan birisiyle çok zorlu bir iş başarmış olacak ama aslında bundan -senaryoların çoğunda- zarar görecek.

ihtimallere baktığımızda:

boston: kyrie sonrası oyun kurucu arayan bir takım devasa bir kontratı alırken devasa bir kontratı da şutlamak zorunda. hayward-paul takası iki takım için de win-win olacak senaryo.

phoenix: sürekli geleceğe yatırım diyerek bugünleri kaybeden salaklar topluluğu phoenix, saha içinde gençleri çekip çevirecek, oyun ve saha bilgisi maksimum bir oyuncuyla play-off seviyesine gelebilir. içinde josh jackson'ın olduğu + fillerlarla dolu bir kontrat paketi neden olmasın ? bana oluru var gibi geliyor.

minnesota: wiggins'in kontratı da baya toksik ve kontrat takası yapabilirlerse iki takım da kendileri için bu sorunları en az hasarla atlatacak olabilir.

edit: orlando diyenleri de gördüm ama onlar yatırımlarını markelle fultz'a yapıp bu sezonu onun adına riske edecekler.
  • takas istediği dedikodularını yalanlamış. onu takas etmek isteyen takımı. ama gene de takas edemeyecekler gibi. herkes birbirine kaldı rockets'ta şuan.
  • en iyi yaptığı şey asist.
  • houston rockets ve oklahoma city thunder arasındaki takas ile russell westbrook karşılığında okc’nin yolunu tutmuş sepetçi. eskilerin new orleans hornets’in de rasual butler ile falan oynarken favori basketbolcumdu. handling yeteneği, babyface yapısı vs hep ilgimi çekmişti. kariyeri daha farklı ilerleyebilirdi. olmadı. umarım hep yaşadığı harmstring sakatlık problemini yaşamaz ve thunder’da iyi bir sezon geçirir.
hesabın var mı? giriş yap