• gişe kaygısı kesinlikle olan yönetmen. saf mısınız arkadaşlar, 2014 yılında gişe kaygısı olmayan hollywood yönetmeni mi olur ? bir de gişe kaygısı olunca kötü yönetmen mi oluyor ?
  • en iyi yonetmen midir bilemem ama beni etkilemeyi uc filmiyle basarmis bir yonetmendir. ilk once memento'yu izledigimde kimmis bunun yonetmeni diye bakarak haberdar olmustum kendisinden. sonrasinda hem inception'da, hem interstellar'da bana "wow" dedirtmeyi basardi. kesinlikle degerli bir yonetmendir gozumde.
  • gerçekten düşünce tarzına hayran kaldığım mükemmel bir yönetmen ve senarist.
  • ilk entry'de biri yazmış umut vadettiğini, kendisini tebrik etmek bir çay ısmarlamak isterim.

christopher nolan çağımızın en iyi yönetmeni sanırsam. adamın toplam 9 uzun metraj filmi var ve 7 tanesi imdb top 250 listesinde. 3 tanesi ilk 15'te: the dark night 4., inception 13., interstellar 15. sırada. efsane film memento 41., the prestige 51, the dark night rises 55., batman begins 108. sırada. top 250'ye giremeyen iki filmi ise insomnia ve ilk uzun metrajı ve şahsen çok beğendiğim following. beyefendi 1970 doğumlu yani 44 yaşında ve following'i 1998'de çekmiş. 16 yılda 9 efsane film çekmek pek fazla insana nasip olmamış bir başarı herhalde. bir de bunun kardeşi var jonathan nolan diye 1976 doğumlu. yukarıda bahsettiğim 9 filmden 5'inin yazar ekibinde. bu iki kardeş hollywood'u yıllarca sürükleyecek gibi görünüyor.
  • bu adam herhalde ilk çağlarda yaşasa ateşi bulurdu.1600'lü yıllarda yaşasa dönemin fizikçileriyle kanka olurdu,1700'lü yıllarda yaşasa elektriği icat ederdi.1800'lü yıllarda yaşasa ampulü bulurdu.bu adam üstattır.filmlerinin hepsini izleyin ama momento,inception ve yıldızlararası filmleri diğer tüm filmlerinin yanında efsanedir.
  • akıllı olması gereken yönetmen. ekşi sözlük ahalisi olarak adamı dize getirmeyi bildik sonunda.
  • filmlerin 2 puan ile başlama sebebi.
  • interstellar filmiyle sıçan yönetmendir

adamın müridleri mi var ne imdb de puanı epey yüksek olmasına karşın bol eksikli ve hatalı şişirme bir filmdir
  • cep telefonu ve mail kullanmadığını belirtmiş son röportajında. insanlar ile yüzyüzü iletişime geçmeyi tercih ettiğini, diğer işleri asistanının hallettiğini söylemiş. bırakın akıllı telefonu herhangi bir cep telefonu yokmuş adamın. mailleri ise asistanı yazdırıp eline veriyormuş.

http://www.businessinsider.com/…mail-address-2015-1
  • en iyi veya asrın yönetmeni midir bilmem, benim ilk 5'imde olduğu bir gerçek.
    (bkz: memento)
hesabın var mı? giriş yap