• her iki eldeki kılıçları yukarıya doğru çapraz yaparak rakibin gelen hamlesini savuşturma eylemi. akabinda kontrayla rakip ileri doğru itilir ve saldırı hamlesi yapılır.
  • tekme saldırısına karşı taşakları savunmasız bırakır. düşman çok zayıf deilse ben kimseye çift kılıç tavsiye etmiyorum. şahsen ekmek almaya giderken bile yanımda bi shieldım olur
  • maharet isteyen harekettir.

yarin erzurum'a gel, hancer bari ekibinde ise basla.
  • üçüncü sınıf fantastik oyunlar ve birkaç kurgu film dışında pratiği olmayan garddır.

teknik olarak bu hamle saldıran kılıcın tüm momentini sıfırlamayı, tamamen durdurmayı hedeflese de kılıç yüzeylerinin yapısı gereği bu mümkün ve gerçekçi değildir.

o sebeple la poste del falcone gibi birkaç filme de konu olmuş * baş üstü çatı tutuşları (ki kendileri italyan değil alman stilidir), en iyi yüksek vuruşlardan savunma pozisyonu imkanını verir (roof oberhut ya da vom tag). çünkü yüksek momentle gelen kılıç hamlesini bertaraf etmenin en mantıklı ve kesin yöntemi, o momentin yönünü değiştirerek kuvvet ve hasarı başka yöne yönlendirmektir.

bloke gardlarını öğrenmeden başlık açmayın arkadaş, alla alla.
  • açılın bu tam bana göre bir iş

şöyledir;

(ama tam da şöyle değildir, bazen biraz da öyledir)

https://sketchtoy.com/68484422
  • (bkz: kendo)
    (bkz: nito ryu)
  • ikili kılıçla bunu yapabilen adam, helikopterden helikoptere atlarken de havada roket atabilir
  • scimitar tarzı eğri ve kısa kılıçlar kullanılıyorsa geniş hamle yelpazesi sunar savunmacıya.

rakibin hamlesini durdumak yerine dengesiz ayağına doğru ivmesini yönlendirerek boşa çıkacak kılıcımızla yakına girerek dövüşü bitirme şansımız olabilir.

ama aklı başında hiç bir kılıç dövüşçüsü çift kılıcı olan adama yukarıdan direkt hamle yapmaz b planı yoksa. muhtemelen şaşırtma hamlesidir o yüksek tutuş.

işte bunlar hep drizzt do'urden.
  • (bkz: parry)
hesabın var mı? giriş yap