• ikincisinin çıkması durumunda dünyanın kendine gelmesini sağlayacak olan savaş. o da insan amına koyim, rahatlasın biraz.

"oh be dünya varmış." -dünya-
  • olur olmaz bilemiyorum ama, olursa çekik gözlüler oynar başlıklıları oyar sanıyorum.
  • iki ülkeyi aynı ittifakta saymak pek sağlıklı olmaz, zira çin, hindistan'ın en büyük düşmanı pakistan'ı silahlandırmaktadır. hatta okuduğum bir yazıda pakistan'dan çin'in israil'i olarak bahsetmektedi. çin'in bu silahlandırmayı yapması da hindistan'ı dengelemekten başka bir sebebe dayanmamaktadır. işin bir de rusya tarafı var; rusya hem çin'e hem hindistan'a silah sağlamakla birlikte hindistan'a daha kompleks silah sistemleri transfer etmektedir ki çin'in sibirya'ya olası bir nüfuzuna karşı dengeleme olarak bakılabilir.
    her iki ülkenin de nükleer stoğa sahip olduğu düşünülürse, hindistan'ın 62 savaşının rövanşını almak veya çin'in 30 yıllık iyi komşuluk politikasını bozmak gibi çılgınlıklara gireceklerini sanmıyorum.
  • tek galibin hijyen olacağı savaştır.

yalnız onca nüfusa rağmen olay tatsızlık tanımından çıkıp savaş mertebesine gelmez.
  • savaşın sonucunu ruslar belirler.
  • yesinler birbirlerini ete para vermesinler zaten bok bulsalar yiyecek iki ülkenin halkı da böyle pislik böyle lanet iki ülke olamaz. yok olsalar da rahat yüzü görsek. bokla püsürle sonumuzu getirecekler yoksa

t: aynı bokun laciverti 2 ülke
  • amerika çin'in kendini geçmesine izin vermez.haliyle engellemeye çalışacak.abd düşmanını çevreler sonra savaşa çeker.
    (bkz: çevreleme politikası)
    hindistan nüfusu sebebiyle asker kıtlığı yaşamayacak bir ülke.teknolojik-ekonomik desteği de abd verir.çin'in elinden hindistan'ı müslüman azınlığı kışkırtma opsiyonunu almak için müslümanları biraz pataklayıp hizaya getirdikten sonra savaş için içerisi hazır olacaktır.abd burada küresel hegemonya olarak itidal tavsiye edecektir.
  • virüs vs bakteri
  • karşılıklı atom bombaları ile iki tarafında kendini komple imha etmesini dilediğim savaştır.

dünyanın en pis boğaz ve dünyanın en pis iki milleti yok olsa, dünya çok güzel bir nefes alır aslında.

valla duyar falan da kasamayacağım. komple gitsinler anasını satayım.

çin, hindistan ve araplar.. bunlar olmasaydı dünya o kadar güzel olurdu ki.

yine de duyarcılar gelmeden söyleyeyim, savaş'a hayır! *

geçmişte yaşanmış, fakat günümüzde henüz olmayan savaştır.
  • biri karşılıklı atom bombası demiş, biri faydasız ibneler falan demiş, götündeki don çin malıdır eminim böyle salak salak konuşanların.
    başkalarının ölümünü dilemek ne kadar acınası ve kötü bir şey, gerçekten hayretler içerisinde okuyorum...
    dünyaya komple bi reset atılması lâzım evet, dinozorlarınki gibi bizim de zamanımız gelmiş, ben meteor falan bekliyorum artık.
hesabın var mı? giriş yap