• bünyeyi sapına kadar zorlayacak, an itibariyle namümkün görünen istek. ben istediğimden değil, kimin malını kime boykot ediyorsun halet-i ruhiyesidir. hayır, dün gece çin konsolosluğu'na yürüyen bbp'li arkadaşların dilekleriydi bu, sabah tv'de gördüm, tüm günün içinden çıkamadım. düşündüm, düşündüm. neleri çöpe atmam gerekiyor ya da neleri almamam gerekiyor diye. bayağı bir ıssız adaya düşmeyi gerektiren bir istektir.
  • içinde insan olan bir aracın ışık hızına ulaşma imkansızlığına eş değerdir.

hele ki tarihsel olarak türklerin çinlilere kız alıp verdiği hikayesi doğru ise, bu boykota dna'larımzdaki çin genini de dahil edersek toplu intihara yol açar.

kısacası na mümkün taleptir.
  • alternatifi olarak onlar kadar ucuz made in p.r.c. malları kullanarak yapılabilecek eylem.
  • hali hazırda satılan hiç birşeyi almamak anlamına gelen protesto.
  • uygulanabilirliği üst komşusu ambargolardan geçer.
  • çinin sincan uygur özerk bölgesi'nde yaşayan türklere karşı gerçekleştirilen öldürme, yaralama ve tutuklama olaylarına karşı tüketiciler birliğince gerçekleştirilen kampanya. ( çin resmi kaynaklarına göre 156 ölüm, 816 yaralı, 1.400 tutuklu olduğu açıklanmıştır. fakat gerçekte bu rakamların daha fazla olduğu uygur kaynaklarınca bildirilmektedir. )
  • yerli endüstriyi çin malı ıvır zıvıra kurban edenler ve işçilik ucuz diye herşeylerini çin'de yaptıran dünya markaları sayesinde maalesef mümkün değildir.
  • imkansız değildir, geç bile kalınmış iştir ona bakarsan.
  • ülke genelinde uygulandığı takdirde olumlu sonuçlar verecek olan eylemdir. şu an odamda bulunan tüm elektronik eşyalara baktım. neredeyse hepsi çin malı. bu ürünlerin üretildiği başka bir yer yok mu? vardır elbette, türkiye'de üretilmiyor mudur? büyük bir ihtimalle -az da olsa- üretiliyordur. eğer biz, çin mallarını bir kenara itip, türk ürünlerini, hadi onu da geçtim, farklı ülkelerin ürünlerini kullanırsak sizce çin malları egemenliği sona ermez mi? bence erer, ve denemeye değer.
  • sanayi bakanı nihat ergün'ün şincan'da yaşanan olaylardan dolayı dile getirdiği eylem
hesabın var mı? giriş yap