• kişinin düzenli ve sağlıklı bir cinsel hayata* sahip olmaması yüzünden dellenip kafasından fanteziler üretmesi, herşeyi cinsellikle bağdaştırması durumudur.
  • biz buna kibarca "abazanlik" diyoruz...
  • "tanri kimseyi cinsel aclik ile imtihan eylemesin" cumlesinin bir ogesi, bir tamlama.
  • bir sokak defilesi esnasinda, magazin muhabirinin sokakta mankenleri agizlarindan salyalar akarak seyreden bir gurup yurdum gencine mikrofon uzatmasi üzerine, gencin canhiras haykirisinin özünde yatan olgudur.

- ne yapiyorsunuz burda? neden bakiyorsunuz? *
    - milleat cinsal aclig cekiyur aabey..!

nasil bir toplum bilimci, ne güzel bir sosyologsun sen canim kardesim...ne ara cözdün milleti, sabit bir noktanda toplanmis kan ne ara beynine yürüdü?

sen sanki ayrisin milletten, onlar cinsel aclik cekiyor, sen de onlari gözlemlemeye, cikarimlar yapip teoriler üretmeye, tahlilden tahlile kosmaya geldin o sokak defilesine...hey allahim..!
  • cinselliğin doyurulmamasından değil, yanlış şekilde doyrulmasından da ortaya çıkan ihtiyaçtır. cinselliği sırf bedensel hazla doyurmak ya da kesin bir ifade ile cinsellik bedensel boşalmadır diye bir düşünceye saplanmanız halinde ve/veya cinselliği sevgi görmenin tek yolu olarak görmeniz halinde cinselliğiniz sakatlanır. yanlış yere baktığınız için bir türlü doğru yere ulaşamazsınız. ve değişen bakış açısı değil de partner olduğunu için bir türlü aradığınızı bulamazsınız. açlığınız artar, içiniz kemirir, tüketirsiniz.
  • duzenli bir cinsel eylem icinde olundugunda da dinmeyebiilir bu aclik. bazisi hep baskasina, hep farklisina, coguna, otesine ulasma istegiyle yaklasir cinsellige. cinsellige eslik etmesi gereken duygusallik pas gecilir. bu durumda yasanilan tatminsizlik sonucu her sevisme, acligi daha da arttirir. asiri alkollu bir geceyarisi susamis halde uyanip suya kanmaya calismak gibi bir durum ortaya cikar. midenizde yer kalmaz, ama susuzlugunuz gecmemistir.

mulayim bir kutsal kitaptan aldigim su bukleyle baglayacak olursam: "onlarinki oyle bir aclikti ki, ne sodom doyurabilmisti ne de gomore!"
  • -evet ünlü kıyakçı rıfatla birlikteyiz,rıfat hiç cinsel açlık çekiyor musun?
    -şimdi ee şey ben,yani tabi her sağlıklı erkek gibi ben de bazen..ehh yeter ulan abazayım,müptelasıyım kavunların beee.. *
hesabın var mı? giriş yap