• evet bence bu bir hastalık ve ben kronik olduğumu düşünüyorum bu hastalık konusunda.

üniversiteli, kariyer planları olan biriyim lan ben. hala yanımda ataç ve üstünden kırmızı kalemle geçilmiş çizgili kağıtla dolaşıyorum. yarın öbür gün yüksek lisans doktora yapacağım o zaman ne bok yicem çok merak ediyorum.

ilkokul hocam bana " oğlum senin baban pilot mu çizgisiz kağıda yazıların ya yukarı gidiyo ya aşağı ekeke ekeke" dediği günden beri böyle sanırım. yoksa ben de istemez miydim süper yazım olsun.

not: şu anda önümde yazılmayı bekleyen 5 tane kol gibi laboratuvar raporu var. sıçtım yaaa. kesin kaldım. kesin...
  • bu hastalıktan muzdarip kişilerin doldurdukları çizgisiz kagidin alt kısmında kişinin solak olma durumuna göre sağa veya sola dayanmış bir dik üçgen vardır.

yazdığım cümleyi tekrar okuyup da hiçbir şey anlamayinca birşeyler ekliyim dedim. yaziyon yaziyon son satirin bir ucu kagidin dibine geldiginde büyük bir boşluk kaliyor. sonra o boşluga yazi mi yazsan, resim mi çizsen, imza mı atsam bilemiyorsun.
  • yoktur. bu, nomalidir zaten. çizgisiz kağıda sanki çizgiliymiş gibi düzgün yazanların hastalığıdır efendim o.

bence hep beraber düzgün yazan insanları kötüleyelim. zaten azlar. onları kendimize benzetirsek, hiç böyle bir sorun kalmayacak bence.
  • bu hastalığa sahip olanlar tahtaya da* düzgün yazı yazamaz ve şekil çizemezler.

benim gibi...

(bkz: #18902745)
  • solak olduğu kendisinden gizlenmiş kendisini sağlak zannede zannede büyümüş kişilerde görülür. aynı muzdaripler kendilerini ekseriyetle gitar çalarken ritmi bir türlü devam ettirememek, bilardo topuna istediği falsoyu verememek gibi karakteristik davranışlarla ele verirler.
  • astigmat problemi olanlarda sıkça görülen olaydır.ayrıca bu kusura sahip olanlar düz çizgi de çizemezler.
  • bu hastalığa sahip olanlar, sınıfta, tahtaya da düzgün yazamıyorsa "tren mi çiziyorsun" diye alay edilirler..
  • çizgisiz kağıdın altına, çizgileri üzerinden pilot kalemle geçilmis ve çizgileri iyice belli edilmis bir çizgili kağıt koyularak ortadan kaldırılabilir.
  • ısrarla üzerine gidilmesi gereken hastalık. ortaokulda türkçe hocamız bu hastalıktan bizi kurtarmak için çizgisiz defter kullanın zamanla düzelecektir demişti. bu sayede ortaokulun sonunda bu hastalığı yendim.
  • nedense bu hastalığa yakalananlar sıralara, duvarlara satır çizmeden düzgün şekilde kopya, isim, özlü söz filan yazabilmekteler.
hesabın var mı? giriş yap