şükela:  tümü | bugün
  • ağlatan soru. çok ağlatan hem de.

sana verilmeyen değeri bu kadar mı kanıksadın kardeşim. neyse ki yaşıyorsun. allah uzun ömürler versin sana.

edit: başlık başıma, baş üstüne :(
  • çizmelerin çıkarılması gereken asıl yer tbmm girişidir. o kadar kirlidir ki orası asıl o müberek ayaklarınız ve çizmeleriniz kirlenir. kurban olsunlar ayaklarınıza...

tanım: ailesine bakmakla yükümlü güneş görmeden çalışan bir işçinin sözleridir.
  • beni ağlatan adamın sözleridir. keşke senin suratın kadar çizmelerin kadar temiz olsa herkesin yüreği..
  • din, iman, vicdan, şeref bu cümle. allah bu cümlede gizli
  • bu nasıl bir cümle gözümden yaş geldi. senin o çizmelerin birçok insandan daha temiz. bin tane sedye sana feda olsun.
  • ağlatmıştır, ötesi yok.
  • tutayım tutayım dedim ama artık duymamla gözyaşlarımı bıraktığım söz.
    iyi niyetli, temiz kardeşim benim. senin canını umursamayanlar, ucuz işçi olarak kullananlar utansın ne diyelim.
  • bana can dündar'ın bir çocukluk anısını hatırlatmıştır bu acı söz.

can dündar matbaada çalışırken, dönemin ünlü bir yazarı (adını hatırlayamadım) küçük can'ın elini sıkmak istemiş. o da ellerinin kirli olduğunu söylemiş. yazar, can'ın ellerini bulup sıkıca toka yaparak "çalışan eller kirlenmez" demiş.

ben de hep bu şekilde düşünüyorum çalışan eller ve ayaklar kirlenmez. sedyeler fedadır sana.
  • çizmeleri kara ama yüreği ak insanların yüreği kararmış kişiler tarafından yönetildiği bir ülkede söylenmiş bir söz. sebebi olanlar utansın.
  • gerçek mi bilmiyorum ama işyerinde ağlattı bu soru.

eklenti: video geldi. aslan kardeşim.