• ingiliz bisiklet markası, türkiye' ye salcano garantisi ile getiriliyor.

http://claudbutler.co.uk/
  • yaklasik 3 aydir oxford modelini kullandigim f/p orani iyi bisiklet markasi.

malzeme kalitesi dusuk olsa bile kadro ve jant / lastik disindaki parcalari isteginize gore degistirerek cok daha iyi bir bisiklet haline getirebilirsiniz.

artilari:
    - kadrosu oldukca buyuk, 1.85 boyunda iri yari bir adamim ama uzerinde siritmiyorum.

- lastikleri ince ve hizi gayet yerinde

- rengi gayet guzel. ozellikle benim gibi sade seylerden hoslaniyorsaniz uzerinde ekstra hic bir susleme yok.

- zincir korumasi, camurluk vb gibi parcalari gayet saglam ve ses yapmiyor.

- 6 vites gayet yeterli

- 15 kg ve celik kadro bir bisiklet oldugu icin korkmustum ama tek elle bile kaldiriliyor. cidden hafif geldi bana.

eksileri:

- sele, pedal, elcik gibi parcalari baya kalitesiz. 1 ay icerisinde hem sele, hem pedal kirildi.

- boyada cila olmadigi icin cok kolay ciziliyor.

- al ve senelerce kullan bisikleti degil, ilk birkac ay bakim ve degisiklik istiyor ama 100 liradan daha fazla bir masraf cikartmaz.

sonuc olarak 400 lira odenen bir bisiklet icin hic fena degil, sehir icinde ve duz yolda kullaniyorsaniz uzmez ama deneyimli bisikletcileri tatmin edecegini sanmiyorum.
  • sahip olunduğu takdirde acilen selesini değiştirip binilmesi gereken bisiklet.
  • explorer 100 şehir bisikleti modeline sahip olduğum bisiklet markası.

aha bu.

gayet keyifli akıyor.

ilginç olan yeri üretim yeri olan ingilterede ve sitesinde 280£ (gün itibariyle 4,20x280=1180tl) iken türkiyede 600 tl civarında satılıyor.

niye ki ?
  • 2016 yılında oxford modelini satın almıştım. edirne şartları için güzel hatta birçok kez sınır kapılarını dolaştım kendisiyle. klasik görüntüsü oldukça hoşuma gidiyor. eylül ayında alıp mayıs ayında yenisini almak için satmıştım.
    aradan 2 geçti ve hala alamadım ve bende sattığım adamı arayıp geri almak istediğimi söyledim ve geri aldım :) sele ayarını bile değiştirmemiş, 2 yıl boyunca depoda yatmış bisiklet.
    sonuç olarak memnunum
  • 2016 yılında oxford modelini satın aldım.
    klasik görüntüsü ile insanların ilgisini çekiyor.
    selesi,sürüş rahatlığını bozuyor.
    zincir korumalığı bir süre sonra ses yapmaya başladı.
    28 jant olduğundan,sürüşü keyifli ve yormuyor;havada gidiyor hissiyatı veriyor.
    kadrosu sağlam.
  • 5 gün önce oxford modelini satın aldığım bisiklet.

bisiklet yollarında ve asfaltta akıyorum, sürüşü çok rahat, üstelik henüz zincirini yağlatmadım.

şehir içi kullanmak için fazlasıyla ideal.

edit: geçtiğimiz hafta kaldırımda giderken ufak bir düşüş yaşadım. vitesindeki bir dişli kırıldı, komple vitesi değiştirdim. ayrıca zincir korumalığından kaynaklı ses çıkarmaya başladı, korumalığı da söktüm. umarım daha çok sıkıntı çıkarmaz. bisikletimi seviyorum.
  • black hawk 26" 21 vites dağ bisikleti modelini alıp kullandığım bisiklet markası.
    hepsiburada.com da an itibariyle 800 lira yerine 450 liraya düşmüş görünmekteyse de 450 lirayı son kuruşuna kadar hak etmektedir, 800 lirayı asla..
  • urban 100 modeline bugün sahip olduğum bisiklet markasıdır. fiyat performans oranı gayet iyidir.
  • kullanırken aşık olduğum claud butler urban 100 modelinin üretici firmasıdır.

6061 alüminyum kadro, çelik maşa, shimano başlangıç seviyesi ruble (14-28t) ve aktarıcılar, bilmediğim bir marka olan exile 28/38/48 t aynakol, rubena flash 700*35 mm dış lastikler, 36 telli çift kat alüminyum jant, rulmansız shunfeng göbeklere sahiptir.

2016 haziran'ında 660 tl'ye almıştım. aslında 600 tl'ye de vardı fakat taksit imkanı yoktu. gerçi o dönem kredi kartımda yoktu. üniversitede bir yakınım sadece sınav dönemlerin şehre gelip evimde kalırdı. bir gün beni internette bisiklete bakarken görünce bisiklet mi alacaksın demişti. bir kredi kartı bulursam taksitle alacağım demiştim. ben alayım demişti. lafını bitirmesine fırsat vermeden tamam demiştim. :)

tahmin ettiğim kadarıyla bisikletlerin işçiliğini bir dönem türkiye'de salcano firmasına yaptırdılar. belki hala beraber çalışıyorlardır. satın aldığım 2016 yılında salcano garantisi altında ihraç fazlası olarak satılıyordu. o dönem rengi, kadro yapısı yani sadece görüşü diğer bisikletlerden daha çok hoşuma gittiği için satın almıştım. kullandıkça bisikletlerle ilgili daha fazla bilgi sahibi olmaya başladım. ve şu an bu bisikletin kadro yapısının dünya turu için yeterli olduğunu düşünüyorum.

buradan bisikletime;

buradan ise bu bisikletle yapmış olduğum ısparta-istanbul (sahil hattı) kamplı bisiklet turunun yazısına ulaşabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap