• dublin'den düzenlenen günübirlik turlar sayesinde görülebilecek yerdir. 200 metrenin üzerindeki yüksekliğinden mütevellit aşağıya bakıp denizi gördüğünüz ilk anda nefesiniz kesilir. attığınız taşın denize düşüşünü görmeniz çok zordur, o kadar ileriye atamaz, attığınız yeri görecek kadar yaklaşamazsınız. birkaç metre yakınında çimlere oturup bu manzarayı izlediğinizde bir anda uçsuz bucaksız düşüncelere dalarsınız. hayatınızda çok önemli bir mihenk taşı oluşturmaya aday bir yerdir. irlanda'ya gidildiyse bir şekilde mutlaka görülmelidir.

ayrıca, u2 no line on the horizon album kapağındaki resim de buradan çekilmiştir.
  • ölmeden önce gidip görülmesi gereken yerlerden. giderken ki yolculuk ayrı bir keyif, ayrı bir deneyim.
  • normalde windows masaüstünde falan görüp imreneceğiniz türden bir yer fakat gerçekten de orada bulunduğunuzda orada olduğunuza inanmakta zorluk çekiyorsunuz. on kilometre kadar yürüdüm fakat yanımda yürümekten şikayet eden insanlar olmasaydı en az otuz belki de kırk kilometre yürürdüm.

cliffs of moher'e gittiyseniz gün batımını mutlaka hemen yakındaki lahinch'e denk getirin. gözlerinizle gördüğünüz manzaranın gerçek mi yoksa photoshop mu olduğuna emin olamıyorsunuz.
  • irlanda'nin batisinda, galway'in biraz guneyinde bulunan kayaliklar..
  • irlandanın en batısında dünyanın en sonundadır.

http://www.cliffs-moher.com/index.php
  • görüldüğünde insanı gerçekten büyüleyen doğa harikalarından bir tanesi.

irlanda'ya yolu düşen olursa tatava yapmasın, uzak demesin önce galway'i, galway'e gelmişken de burayı görsün.
  • irlanda'nın batısında, avrupa'nın da sonunda diyebiliriz bu kayalık uçurumlar için... irlanda'nın gezilip görülesi tek yeridir aslında. bu kartpostallık manzaranın enginliğine bakınca avrupa'nın sonu olduğunu, okyanusun karşısında yeni dünya'nın olduğunu düşündüğünüzde insan heyecan verici şekilde bir garip hissediyor gerçekten...
  • 1 saat içerisinde tüm mevsimleri kar,dolu,gün ışığı, rüzgar, fırtına ve gökkuşağı olarak yaşamanız mümkün:) fotoğrafların nasıl çıktığı konusunda sanıyorum yorum yapmaya gerek yok görülmesi ve yaşanması gereken güzelliklerden bir tanesi hayran kalmamak sanırım imkansız;)
  • 2022 itibari ile 65 avro ödeyerek dublin den kalkan turlar ile gezebilirsiniz. iki firma var : wild rover ve paddy wagon. hiçbir farkları yok. aynı noktadan 7 de yola çıkıyor. yaklaşık 2 saat sonra bir mola veriyor sonra moher kayalıklarına varıyorsunuz. size burada 2 saat veriliyor. visitors centerde kafe ve restorant var. moher güzel bir yer, epey rüzgarlı burada resim çekilirken ölen epey insan olmuş, güzel poz vereceğim diye kuralların dışına çıkmayın derim. benim çok güzel bir tecrübe oldu.
    moherden sonra galway e götürüyorlar ve iki saat burada süre veriyorlar. ben galway'de sıkıldım açıkçası. dönüşe 17 de başladık tam 20 de dublin merkeze vardık.
  • fırsatını bulduğum ilk anda gidip görmeyi planladığım doğa harikası, tanrının çizdiği sonsuzluk resmi ve hayaliyle bana ilham veren yer.
hesabın var mı? giriş yap