şükela:  tümü | bugün
  • ben sharp adlı bir sanatçının hayat geçirdiği tek kişilik müzik projesi. tür olarak instrumnetal progressive metal / math ; kısacası djent yapmaktadır. projeden hiç bir gelir beklemeden, eserlerini cloudkicker.bandcamp.com üzerinden yayınlamaktadır.
  • yeni albumuyle yaran insandir. yine cicek gibi rifflerle dolu bir math/post-rock albumuyle karsi karsiyayiz.
  • albümleri:

the discovery (2008)
    beacons (2010)

ep'leri:

the map is not the territory (2008)
    portmanteau (2009)
    `]]][[[` (2010)

~

ben sharp adlı arkadaş sanırım ileride ismini uzun uzun anacağımız bir müzisyen. her projesiyle üzerindeki ilgi daha da artıyor, yaptıkları daha da takdir görüyor. ben kendisinin müziğine nihayet beacons'la girebildim, yine 2010 çıkışlı `]]][[[` ep'si bana pek hitap etmemişti, üzerinde de fazlaca durmadım gerçi. beacons deli olmuş fakat, post-djent falan diyorlar, harbi öyle bir şey bu. ambient, djent, math/post metal falan derken bambaşka bi şey olmuş; ama bence albümün en özellikli yanı içerdiği ambient anlar, olaylar. bir anda tüketilmeyecek, fazlasıyla nitelikli, değerli bir iş olmuş.
  • geçtiğimiz günlerde loop ve let your self be huge isimli 2 albümü birden piyasaya sürmüş şahsiyettir.

2 albümde de eski halinden oldukça farklı. hatta loop'a albüm bile denmeyebilir. birer, ikişer dakikalık 16 post-rock sample'ından oluşuyor. sample'ların isimleri 1'den 16'ya kadar sayılar.

let your self be huge albümünde ise yine loop gibi bildiğiniz post-rock yapmış. ancak kötü denmez bu albümlere de.
  • djent ortamlarından, daha sakin, yer yer akustik sulara doğru yelken açan grup. deneysel, deneysel gidiyor. her albümde yeni bir tarz. bakalım ne olacak.
  • ilk albüm the discover klasörünün içindeki .txt'e, "this album was recorded for a grand total of $0, and is therefore being distributed for free. if you paid money for this you're a sucker." yani, "bu albüm, genel toplamda 0 dolara mal olduğu için, ücret talep edilmeksizin paylaşılmaktadır. eğer bunun için para ödediyseniz, enayisiniz." şeklinde bir not düşerek, gecemi şenlendirmiş tek kişilik dev kadro. iyi niyetini sevdiğiminin ben sharp'ı!..

~~

şu tadımlık*

şu da bandcamp
  • sözlükte link verilemeyen ep'sindeki ( ]]][[[ ) üç şarkıdan (#, % ve $) da mastadon tadı aldığım müzisyen.

edit: şarkılarına da bkz verilemiyormuş :)
  • amy, i love you isimli parçaları uçak kazalarından sonra kalan son sözlerden birine yapılmış. hani kara kutudan çıkanlardan. merak edip hangi uçak kazası diyenler ve script'i okumak isteyenler şuradan bakabilir.
  • "what it is impossible not to know and what it is no longer permissible to believe in the united states" adında bir şarkıları var a new heavenly body adlı albümünden. sadakallahülazim.
  • (bkz: welcome back)