1. apartmanın bahçesinde;

- ercaaaan (yırtınarak)
    - ne var
    - benim annem var ya, ishal oldu

apartmanın üst katlarından bir çığlık duyulur.
  2. fırlama arkadaşım utku (yaş 18) kapadokyadaki oyma şehirlerin birinde bir parmaklığın arkasından , parmaklığın önündeki çocukla (yaş 6-7) diyalog kurmaktadır :

utku : niye burnunu karıştırıyorsun sen bakayım ?
    çocuk : sanane
    utku : bak terminatör diye bir film var hani adam parmaklığın arasından kayarak geç...
    çocuk : siktir git!
    utku : ulan!
  3. yasemin*: ya büşra offf...
    büşra*: noldu yasemin?
    yasemin: rahat rahat güneşlenemiyoruz artık ya, baksana oğlanlar geldi*.
    büşra: gelsinler boşver*...
    yasemin: nasıl boşver büşra, memelerimize bakıyolar ama!!!
    büşra: sanane yasemin, sen de meme yok ki. benim memelerime bakıyolar...
  4. beden dersinde örtmen yaris yapmak suretiyle cocuklari kosturcaktir.cocuklardan biri ötenki ikisine:

-gelin lan biz hic kosmayalim,öyle yavas yavas gidelim.niye kosup yorulalim ki bosuna?
    -siktir lan kendin kosamiyon diye
    -iyi,kosun terleyin ipneler

cocukken ne kadar aciksözlü,ne kadar direkt oluyor insanoglu
  5. 5 yaşındaki kuzenim michelle e the beatles ın michelle şarkısını dinletince verdiği tepki :
    " aa kim yapmış bunu? (suratında sorgulayıcı bi ifade vardır) aa biliyorum ama ben kimin yaptığını. berk, berke ve isak! hep onlar bana şarkı yazıyo..."
  6. evcilik oynayan dört yaşlarındaki iki kız çocuğu:

+* sen şimdi benim kızımsın tamam mı?
    -* peki. anne diyicem ben sana.
    + evet. ben yemek pişiriyorum şimdi burası mutfak. sen bana sorular sor tamam mı?
    - tamam sorarım.
    + anne babam ve abim nerde diye sor.
    - peki. anne babam ve abim nerde?
    + baban işte abin okulda yavrum.
    + şimdi kapı çalıcak baban ve abin gelicek tamam mı? aaaa kızım kapı çalıo bak bakalım kim gelmiş?
    - aaaa babamla abim gelmiş.. hoş geldin babacım ehi ehi nasılsın?
    + şiiii baban geldi diye şımarma hemen bakiim. *
  7. yeğen* ve diğer yeğen* arasında geçmektedir, o sıra ikisi de 4 yaş civarıdır:

a: serkan hadi top oynıyalım
    s: olmaz ben babama yardım ediyorum (babasının okuduğu gazetenin altına elini koymuştur, taşımasına yardım ediyordur)
    a: hiç bile de!
    s: ediyorum işte!
    a: halaaa! serkanın babası bi gazeteyi bile taşıyamıyooooooo!
    s: al sana *çat* (serkan babasına laf söyletmez)
    a: (normalde kafasını tutup ağlaması beklenirken, şöyle bi afallar. bi kaç saniye durur öylece) bak baban sen elini çekince de okuyo hadi gel top oynayalım
    s: tamam.
  8. yazlıktayız. biri yiğenim olmak üzere 2 erkek çocuk yanımızda. yaşlar 4. sevgilimle öpüştük ama muck die (bkz: muck diye öpüşmek) yiğen o sırada bizi izliyo, aniden heyecanla ötekine döndü
    - erkek kızı öptüü die baardı. öteki şöle dedi;
    - hadi ya dilli mi...