• lizbon bölümünü çok gülerek izlediğimiz program. bölümlerin tamamı internet ortamında var ise burak nereye biz oraya şeklinde takip edilebilir seyahatlerden önce... evet ideal tv gezi programı olmayabilir ama ideal gezi programım olabilir :) kendisi bu bölümde "bir katedrali tarihinden değil o gün orda gördüklerinizden, bulduğunuz huzurdan, yanındaki kafede içtiğiniz kahveden hatırlarsınız çok merak ediyorsanız söyliyim bilmem kaçta yapılmış, haftaya sorsam hatırlar mısınız" gibi bir anektodla tarihi bilgi konusundaki görüşünü az çok belli etmiştir.bana uyar...
  • otelden çıkarken ekmeğin arasına domates peynir salamınızı koyup çıkın öğlen yersiniz dışarısı pahalı oluyor diyen bir adamın programı.
    her denk geldiğimde izlerim.
    çok samimi program yapılmış. sanki beni evde unutup okulla gezmeye çıkmış ev arkadaşları gibi. telefonla çektiği videoyu youtube'a koymuş gibi. olmuş bu olmuş.
    beni niye çağırmadınız lan.
  • tv2 de izlediğim güldürülü gezmece programı. adam gidiyor geziyor espirili dille ayrıntıya girmeden anlatıyor ve yaptgı masrafları söylemesi insanı hafiften bende gidebilirim aslında ucuzmuş dedirtiyor hoş olmuş izlerken eğlendim.
  • ne zamandır neden kimse böyle bir program yapmıyor diye düşünüyordum nihayet benim kafadan birini tv2 de çin'de gördüm.fenalık gelmişti geyik geyik 20 senedir aynı şeyleri anlatan gezicilerden.tarih isteyen açıp arama motorlarına bakabilir.
  • an itibariyle ilk kez seyrettiğim, tv2'de yayınlanan, adını bilmediğim, eşiyle birlikte gezen bir arkadaşın hazırladığı gayet kaliteli bir gezi programı. bildigin güldürerek izliyoruz valla.
  • sabahları oğlumu uyandırmak için açtığım tv2 programı. bizim bıcırığı şu sürekli lop yapan çocuk kanallarından uzaklaştırmak için başka bir şey ararken denk gelip takılmıştık. artık her sabah bekliyoruz ama yayın saatleri feci gizemli...

program aslında bir ucuz tatil rehberi ve programcı da gittiği yerde sıradan bir turist olarak gittiğinizde nelerle karşılaşacağınıza dair bir deneyim aktarımı yapıyor. şimdiye kadar gördüğüm en sahici program zira prodüksiyona bağlayıp googlelandığında bulunacak görsellerden değil, sokaktan, ulaşımdan, nerede nasıl kazıklanıra ve hatta dubai'de tuvalet bulmak için ne yapılıra kadar bir sürü tüyoyla dolu. umarım daha çok gezerler...
  • edinburgh'ta hastaneye gittigini anlatiyor,

- ilgilendiler, serum taktilar, recete yazdilar, ilaclari verdiler kutu kutu... dedik kac lira? dediler lira burda gecmezehueheue.

mehehe :/
  • haftasonları tv2'de denk geldikçe izlediğim program.

burak akkul son izlediğim bölümünde amsterdamda tekne üzerinde, "buranın insanı, imkanı olmasına rağmen, elinde kitabı ve kahvesi, balkonunda saksıda duran çiçeğe bakarak mutlu olabiliyor. bizse, imkanımız da olmamasına rağmen, büyük şehrin keşmekeşinde hep daha fazlasını arzulayarak mutsuz yaşıyoruz." minvalinde bişeyler söyledi.

oha lan dedim, müthiş tespit.

bu arada haftasonu sabahları, davetsiz misafir ve ayna programını da kaçırmam. allah akıl fikir versin lan bana da ne diyim, yelpazeye bak.
  • çok entersan bir gezi programı. öyle açıp baştan sona kadar izlemişliğim yok lakin ara ara denk geldğimde bakıyorum, hoşuma gitti şahsen benim. sunan kişinin donanımından yahut tavırlarından çok programın formatı güzel aslında. birçok gezi programında olan o aşırı ciddi sunum türü yok mesela bu programda. sunucu baya rahat, biraz da amatör sayılabilecek bir çekim var zaten, gayet iyi bence.
  • karşıma ilk kez çıkan, daha doğrusu hayatımda ilk kez tv2 seyreden bir insan olarak oldukça beğendiğim program, adam takılıyor işte, yengede kafa, bir o alıyor kemerayı bazen abi, çok eğleniyorlar. "bu ne biçim prodüksiyon,sunum,çekim...." zırt pırt diyenlere. oğlum ortada prodüksiyon falan yok, adam karısı ile çıkmış tatile, bunu yaparken de çekim yapıp sunmaya zaman ayırmış hepsi bu. sağolsun güzel de olmuş.
hesabın var mı? giriş yap