şükela:  tümü | bugün
 • continental'in bu yıl piyasaya süreceği, wintercontact ts 850 modelinin gelişmiş versiyonudur.

  testlerde, rüştünü ispatlamış ts 850 modelinden her alanda bir adım daha önde çıkmış:
  http://www.tyrereviews.co.uk/…act-ts860-preview.htm
  http://www.continental-lastikleri.com.tr/…ct-ts-860

  bu verilere güvenerek dün 4 adet lastiğin siparişini 205/55/16 boyutları için 1000 tl'ye vermiş bulundum, lastikleri kullanmaya başlayınca deneyimlerimi iş bu entry üzerinden bildirmeyi planlıyorum.

  edit: imla

  edit: deneyimler

  iki ayı geçkin bir süredir kullanmaktayım lastikleri. ıslak, buzlu ve karlı zeminlerde performansını başarılı buldum. keçiören'in ve dikmen keklik tarafının amansız, çoğu aracın patinaja düştüğü yokuşlarında şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım. fren konusunda da bir önceki versiyonuna göre getirdiği iyileşmeyi hissedebiliyorsunuz.

  yakıt sarfiyatı konusuna gelecek olursak yol bilgisayarı, yazlık lastiklere göre ortalama bir litre daha fazla gösteriyor bunda kış şartlarının da etkisi yadsınamaz fakat sürtünmenin artmasıyla daha fazla yakmaya sebep olmuş görünüyor.
 • geçen cuma günü ankara'da geceden iyi kar yağdı ve sabah da devam etti malum. işaretlediğim noktadan istanbul yoluna çıkarken, istanbul yolundan gelip bu ara sokağa girecek bir ipne doblocunun direksiyon tamamen sağa kırık halde ama dümdüz giderek ve kendi şeridinden çıkıp hızlı bir şekilde o üçgenden üstüme geldiğini gördüm. yapacağım tek şey gaza basmak ve dua etmekti. zira o küçük bağlantı noktası yokuş bir yer ve yerlerde 10 cm kar var. çok şükür ki araba hızlandı. ve ipne doblocu sol arka köşemi silme geçerek (öyle ki aynadan bakınca arkamdan geçen arabanın içindeki adamın suratını sanki benim arabanın arkasına koltuğundaymış gibi net gördüm) yolun kenarındaki kara saplandı.

  yani bu lastik ilk büyük sınavını başarı ile verdi. allah bi daha sınatmasın.
 • iki gündür beni güvende hissettiren muhteşem lastik. birçok aracın debelendiği yerde zorlanmadan basıp gidiyorum.şiddetle önerilir.
 • uludağ'a kış aylarında, neredeyse her hafta oteller bölgesine çıkmama rağmen hiç bir şekilde aracımı patinaja düşürmeyen lastik.
 • yağmur kar soğuk anlıyorum da sıcak kuru yolda hiç olmadığı kadar çekiş kontrol sistemini devreye sokan kış lastiği. en büyük artısı yakıt tüketimiydi. sürüş profilim hiç değişmeden tüketimi 6.9lt'den 6.1lt'ye düşürdü.
 • 5 yıldır kullandığım goodyear ultragrip extreme modelinden sonra ilaç gibi gelmiştir. 2011 yılında kış lastiği alırken goodyear bayisinde ultra grip 7 kalmadığı için aynı fiyata extreme olanını verelim diye teklif edince sazan gibi atladım, ankarada yılda taş çatlasın 5 defa karlı zeminde araba kullanacak olmama rağmen karın buzun eksik olmayacağı zeminler için üretilen lastikleri alınca 5 kış boyunca arabadan soğudum, yeni lastik alma zamanı gelince başladım araştırmaya sonunda continental wintercontact ts 860 almaya karar verdim.

  bu lastikleri tercih etmemdeki en büyük sebep lastiğin ıslak ve kuru zeminde neredeyse rakipsiz olması. yaşadığınız yerde en fazla 2 hafta kar yağıyorsa, çoğunlukla ıslak ve soğuk asfalt üzerinde kullanım için daha iyi bir lastik yok diyebilirim, lastiğin ömrünün %95 i bu koşullarda geçeceği için benim için daha iyi bir lastik söz konusu olamaz, sessizliği ve konforu ise ayrı bir güzellik. normalde kış lastiği gürültü yapar diye sevilmez fakat bu lastikleri aldıktan sonra hava soğusunda şu lastikleri takayım diye bekledim.

  kar üzerinde ne yapıyor diye sorarsanız gerekeni yapıyor diyebilirim. karda araç sürerken size gereken tutuşu verdiği için tedirgin olmadan gideceğiniz yere gidersiniz ama yılda 3 ay karda buzda kullanılacak lastik değildir. kış zamanı iş çıkışı bir yerlere takılırsın sonra kar yağışı başlayınca sen arabana binip evine gidebileceğini bilirsin veya gecenin bir vakti yollar karla kaplıyken şehir içinde bir yere gitmen gerekince arabanı çalıştırıp düşünmeden gidebilirsin bu lastik tam olarak budur.

  gelelim fiyat durumuna 2 ocak 2017 tarihinde 205-55-16 ebatta tanesini 220 liradan almıştım, aynı lastikler şuan dövizin durumu sağolsun 350-400 tl arasında gidip geliyor. iyi güzel anlattın ama çok para bu kardeşim diyenlere şehirde kullanmak için piyasada şuan alınacak fiyat performans lastiği önerim roadstone eurovis alpine wh1 modelidir. 205-55-16 ebatını 230-250 tl arasına alabilirsiniz.
 • geçen kış 4 adet 185/65 r16 aldığım lastiklerdir. kış lastiği araştırmasında olan birinin google aramaları sonucunda karşısına çıkan sitelerde hep en üst sırada bu lastik var. şimdi yaz lastiği arıyorum orada da yine continental premium contact 6 çıkıyor. bu adac denilen lastik sıralaması da bu siteler de bence biraz hileli. çünkü lastiklerin karlı havada durma mesafesi karşılaştırması temalı içerikler yok ve kullanıcının fikir üretemeyeceği bir konu olduğu için direk internette ne iyi denilirse o alınıyor. ben de bu furyaya kapılarak aldım. şu an olumsuz yazıyormuşum gibi gözüksem de çok memnunum. gerçekten karın içine içine girmenize rağmen bana mısın demiyor. zaten gözle görünüşünde bile kaliteli olduğu anlaşılıyor. tavsiye ederim.