• yukarida bir yazarimiz konuya deginmis. devlet, dolayisiyla milli egitim bakanligi, tum egitim iceriklerini alt yazili saglayacak sekilde is birligi yapsa egitim ve kariyer hayatimiz icin muazzam bir fayda saglayacagini dusunuyorum.
  • kesinlikle faydalanılması gereken online eğitim web sitesi.

üniversite öğrencisi iseniz üniversitenin verdiği mail adresinizi hesabınıza bağlayarak ücretsiz eğitim alabilirsiniz. eğitiminizi başarı ile tamamlarsanız sertifika alıyorsunuz.

eğitimin geleceği hızlı bir şekilde bilgisayar ortamına geçmekte ve üniversitelerden, özel okullara vs. bu okullar maliyeti azaltmak için yavaş yavaş bu eğitim sistemine geçmek isteyecek. şuan bir elt öğrencisi olarak şuan calarts'ın game design kurslarını alıyorum. calarts! düşünebiliyor musunuz? bölümüm ile alakası yok gibi gözüküyor ama aslında kendimi başka bir konuda geliştirmek ve kendi bölümüm ile ilişkilendirebilmek için mükemmel bir fırsat. bu sadece bir örnek. isterseniz data science dersi alın ya da tokyo üniversitesinden game theory kursu size kalmış.

bu dersleri alıyorum çünkü çocuklar oyunlara bayılıyorlar ve hem online eğitim hem de oyunların ingilizce dersi ile birlikte entegrasyonu ile daha kolay motive olabilecekler. ileride belki online vr eğitimi bile verebiliriz.

geleceği biz şekillendireceğiz arkadaşlar. okuyan, araştıran ve çalışan insanlar. eğitim hayatınızda ya da mesleğinizde bir farklılık yaratmak için bu kurslardan yararlanın.
  • an itibariyle beş adet kursuna kayıtlı olduğum, gece oldu mu koynuma almak isteyebileceğim kadar çok sevdiğim bir online kurs sitesi.
    bizdeki istanbul işletme enstitüsüne benzer amma ve lakin eğitim alabileceğiniz alan ve kurum yelpazesi inanılmaz geniştir.

önerebileceğim kurslardan bazıları:

-confronting the big questions: highlights of modern astronomy
    -understanding the brain: the neurobiology of everyday life
    -introduction to genetics and evolution
    -genes and the human condition (from behavior to biotechnology)
    -the brain and space
    -biology everywhere specialization

off, yazdıkça yazasım geliyor, gözlerim doluyor aşkımın şiddetinden sözlük! *
  • (bkz: #112601267)

bahsi geçen ülkeler ırkçılık nedenli değil, uluslararası ambargolar nedeniyle o listede yer almaktadır. bu ülkeler genel olarak daha yüksek risk olarak görünmektedir; bu ülkeden ülkeye değişir.

coursera candır, beylikdüzü belediyesinin yaptığı çalışma ise ilaç gibidir.
  • çevrimiçi eğitim platformu. dünyanın bir çok üniversitesinden çeşitli konular üzerine dersleri alabiliyor ve sonunda sertifika da kazanabiliyoruz.

making architecture eğitimini aldım. mimarlık eğitiminde olduğu üzere uygulama ağırlıklıydı. katılımcılara mimarlığa bakış açısı kazandırırken mimarlık da yaptırdılar. eğitim sonunda yıllar sonra maket yapmış olarak buldum kendimi. şimdiyse roman architecture eğitimine başladım. mimarlık tarihi dersleri sıkıcı gelirdi. şansımı denemek istedim ama galiba yine sıkılacağım. olsun, yale üniversitesi'nin bir sınıfında roma yapılarına hayran olduğunu düşündüğüm bir profesör hanımdan ders dinlemek hoşuma gidiyor. bunu evimde otururken gerçekleştirmek hala olağanüstü geliyor bana. teşekkürler coursera.

edit: imla
  • https://www.coursera.org/courseraplus/holiday

yaptıkları kampanya ile 10 ocak tarihine kadar yukarıdaki linke tıklayarak 1 yıllık coursera plus üyeliğine 399 dolar yerine 296 dolara sahip olabilirsiniz.

link konusunda destek olan (bkz: siir okuyan cocugun sakiz olmus tukurugu)'ne teşekkürler.
  • beylikdüzü sponsorluğu 1 ocak 2021 itibari ile sonlanan online eğitim platformu. umarım yerel fiyatlandırma politikası ya da gelişmemiş ülke vatandaşları için başka bir politikaları vardır.
  • yale üniversitesi'nden ''ıntroduction to negotiation: a strategic playbook for becoming a principled and persuasive negotiator'' kursu için başvurduğum financial aid'i onaylayan, kalbimi fetheden site. normalde maaşlı çalışan olduğunuzu beyan etmeniz halinde financial aid alma olasılığınız oldukça düşüyor. talebin onaylanması için detaylı ve ikna edici bir mektup yazıp, kişisel gelişim heveslisi olduğunuzu ve pandemi kaynaklı toplam gelirinizde düşüş olduğuna dair* bir argümanla gittiğinizde onaylanma ihtimali yükseliyor.

iyi kişisel gelişimler dilerim.**
  • adını ilkin "the science of well-being" kursuyla duyduğum online eğitim platformu. maymun iştahlı olduğumdan hemen kayıt oldum ama devam etmedim.
    şimdi de bir program öğrenmek için bir derse kaydoldum ama ücretsiz ve sertifikasız olan haliyle. merak ettiğim şey sertifikasız programı sertifikalı hale getirebiliyor muyuz sonradan. bilenlerden yardım bekliyorum. hem eğer cevap gelirse buraya editlerim amme hizmeti olur.

udemy'den de kurs alıyorum şu anda ama bu daha başka, daha bir profesyonel geldi bana. belki kulvarları bile farklı aslında, karşılaştırması abes yani belki de.

edit: marilyn savant nickli yazar arkadaş kursa kayıt olurken bursa başvuru yapabileceğimizi söyledi. sonradan bu değişiklik yapılamıyormuş.
  • edx benzeri, güzel bir open course temelli eğitim platformu.

yukarıda iddia edildiği gibi ırkçılık yapmamaktadır. söz konusu şartname çeşitli yerel kısıtlamalardan kaynaklı.

alt yazı isteyen yazarlar var bir de... eğitimleri anlayacak düzeyde ingilizceniz yoksa zaten ya başka platformlara yönelin ya da ingilizcenizi bir zahmet geliştirin.

sitede basit bir arama ile bulabileceği cevapları buraya entry girip kendisine mesaj yoluyla gelmesini bekleyenler de var... birazcık şu araştırma ve sorgulama becerilerinizi geliştirin lütfen. ne güzel kaynaklara erişmişsiniz daha hâlâ armut piş ağzıma düş mü diyorsunuz. komplike bir konu varsa elbette insan başkalarından yardım ister. ama google'da veya sitede basit bir arama ile bulunabilecek şeyleri buraya yazıp beni yeşillendirin de nedir?
hesabın var mı? giriş yap