• 10 gündür kendisinden haber alınamayan kedi(ydi). an itibarı ile evine dönmüş atlantis'le hasret gidermektedir. uzun zamandır bu kadar mutlu olmamıştım tanrım! evine hoşgeldin...

atlantis günlerdir çevrede crom diye bağrınarak deliler gibi crom efendiyi aranmaktadır. onu emanet ettiği adama içinden saygılarını sunmakta, hayata küsmüş vaziyette ölüden biraz hallice işlerine bakmaya çalışmaktadır. gerçi arka bahçede küçük bir minik tekirler filosu tesbit edilmiştir ama crom meydanda yoktur. (başka mahallelerde iş tutmaya gitti herhalde. hımmppfff..) sonunda bugün akşamüstü atlantis'in kafası çalışır. arka sokakta niğdeliler evi diye balık da yapan bir lokanta vardır, oraya bakmaya karar verir.

lokantaya yaklaşırken, bir adamın çöpleri çıkardığını görür uzaktan ve tam arkasında da kocaman bir tekir karaltısı. fazla ümitlenmemeye çalışarak hızlı hızlı çöplerin bırakıldığı noktaya varır. kedi çöp poşetlerinin arkasına geçmiştir. atlantis çevredeki insanlardan utanarak çöplerin arkasına eğilir ve crom? der. crom cromluktan çıkmış bir halde başını kaldırır ve o meşhur çirkin sesiyle meawwwwfff der! hakikaten sesi markası bu çocuğun. velhasıl büyük bir sevinçle atlantis'in üzerine atlar. yarım saat çöplerin kıyısında süren bir aşk sahnesi yaşanır. yoldan geçenler bile merakla sahneyi izlemektedir. gençten bir çocuk dayanamaz ve gülerek "bu nasıl bir sahnedir! kameram olsa çekerdim valla" der. (arkalarda duran bir amcanın içinden "eviniz yok mu sizin gençler" dediğine adım gibi eminim!)

crom kucağa gelmeyi sevmediği halde bir dakika kadar atlantis'in kucağında bile durur. (bakışmalar...) meşhur ülkücü selamı tarzı başbaşa vermeler... (pöf hangi arada balık yedin be oğlum!) crom kucaktan iner ve meawww diyerek eve doğru yönelir. birlikte siteye gelirler.

crom ile atlantis'i siteye gelirken gören çocuklar koşar ve etraflarını sarar. sitede bir bayram, bir festival havası... hep birlikte eve çıkılır. crom yemeğini yer ve sütünü içerken herkes atlantis'e gözün aydın demektedir.
    "neyse biz sizi başbaşa bırakalım."

atlantis kaç gündür ağlayıp durduğu insanlara müjdeyi vermek istese de crom buna müsaade etmez. saatlerce elele en sevdikleri koltukta otururlar. atlantis telefonu her eline aldığında crom telefonu bir pati darbesiyle ittirir.
    "yarın sana balık mı tavuk mu yoksa ciğer mi alayım?"
    "meaawwwffff..."

adana, kutlu 10 eylül günü, 19:00 suları
  • conan the barbarian filminde conan'ın kendisine "eğer duamı duymazsan cehenneme kadar yolun var!" diye dua ettiği tanrısı. şaka gibi tabii çizgiromanını okumuş hayranları için bu çıkış. conan (kimmerya dilinde aslan anlamına gelir. kush dilinde de amra ile eş anlamlıdır), normalde zikine bile takmaz crom'un onun canını koruyup korumamasını, ama içgüdüsel bir şekilde her bela anında onun adını anar. ama arada başka tanrıları da anar. yalnız en tehlikeli anlarda kesin crom'u anar. conan'ın crom'la ilişkisi, babasını hiç görmemiş bir oğulun babasıyla ilişkisi gibidir. sanki yokmuş gibi yaşar ve her an izliyormuş gibi etkisini sağlam hisseder.
  • kendisine tapanlara yardim etmez, onlarin kendi ba$larina ayakta durmalari gerektigine inanir. erkekligi unludur.

eger bu urunu sevdiyseniz, (bkz: erlik), (bkz: mitra).
  • conan tarafindan kendisine edilen muhtesem duanin (bkz: #738945) turkcesi aynen su sekildedir.

crom!
    sana daha once hic dua etmedim.
    buna dilim donmez
    kimse,
    sen bile hatirlamayacaksin
    iyi adamlar miydik yoksa kotu mu
    neden savastik
    veya neden olduk. hayir.
    onemli olan tek sey
    iki kisinin coga karsi durmasidir
    onemli olan budur
    cesaret seni mutlu eder crom
    senden tek bir dilegim olacak
    bana intikam bahset!
    ve eger dinlemiyorsan
    canin cehenneme!
  • matematigi en kuvvetli hyboria cagi tanrisi
    (bkz: crom oluleri say)
  • bir bolumde olmus conani yanina alarak sen bu dunyaya lazimsin diyerek chooseni yapan ve dunyaya geri donduren tanri
  • kendisine burdan sesleniyorum: pisi pisi, pisi pisi... dön evine çabuk deli kedü!
  • conan'ın tanrısı... dağda yaşar... insanlara tepelerinden bakar...
  • bornova'da bir body building salonudur ayrıca.
  • conan'ın bölümlerinden birinde çokçana iri yarı, siyah karışık saçlı ve siyah sakallı, bilge-kamyoncu sentezi bir tiple tasvir edilmiş tanrıdır.
hesabın var mı? giriş yap