• ne güzel bir ülke olduğumuzun resmidir, ne kadar süper olanaklarımız var gerçekten, el bombasını, plastikten yapılan silahları istediğimiz zaman bulabiliyoruz, ben size söylüyorum biz bu ülkenin değerini bilmiyoruz aslında.
  • 7 mayıs kutlamalarının önyüzüdür.
  • sanirim birilerinin farkina varamadigi sey bombayi attiklari yer sadece bir binadir. asil cumhuriyet bizim beynimizde iken atmaya calistiklari bomba onlarin iclerindedir. umarim patlamadan iclerindeki bombayi farkederler.
  • yapan şerefsizlerin askerliklerini yapmadıkları bellidir, yapsalardı pim çek bomba at sloganından haberleri olurdu.

not: yazarın görüşü bu entrynin ikinci kelimesinde saklıdır. kara mizah ise "it ürür kervan yürür" noktasından hareketle ve bu uğurda verilen şehitleri saygıyla anarak, laik demokratik cumhuriyet'in korunacağına olan sarsılmaz inancımdandır.
  • demek ki cumhuriyet gorevini layikiyla yerine getiriyor, bir kesimi fena rahatsiz ediyor, bu eylemden anlasilan budur.

gecmis olsun tum calisanlarina.
  • inanç özgürlüğü istiyoruz diye bağıran zihniyetin düşünce özgürlüğüne tahammülü olmadığını bir kez daha kanıtlamış olaydır.

zamanın ötesinden gelen edit: düşünce özgürlüğünü bombalamayı onaylayan veya hoş gören suserlere selam ederim.
  • tehlikeye dikkat çeken cesur gazetecilik anlayışına bomba atılmasıdır
  • cumhuriyet gazetesi bir süredir yaygara koparmaya çalışıyordu*, birkaç küçük yekta, üç beş de küçük emin dışında pek takan olmadı; millet kibarcasıyla "piyalepaşa'dan aşağısı kasımpaşa" modunda kendi işine gücüne baktı. velâkin bu bombaların atılması ile birlikte "zınısım adnıkraf ninekilhet" bakınızları peydâ oldu. halkımız uyandı. tehlikenin farkına varılmasını belki de pimi çekilmeden atılacak bir iki bomba sağlayacaktı.
  • 11 mayıs 2006'da 16.30 sularında ses bombası ile devam edip bombardımana dönüşmüş eylemdir. can kaybı olmamasına rağmen istabul'un göbeğinde insanların elini kolunu sallaya sallaya bir basın kuruluşunu durmadan bombalaması da ilginçtir.
  • ekilen firtinanin hasat edilmesi manasindan yola cikarak bu tur terorist hareketlere prim veren insanlarin aramizda oldugunu gostermis olaylar zinciri. pardon unutmusum " benim teroristim iyidir" filan..
hesabın var mı? giriş yap