• osmanlı nın yöneticileri bugünleri ve bu düşünceleri görselerdi koltuklarından devrilirdi gülmekten .

osmanlı imparatorluğunda suratlarına sıçılmayan türk lerin torunları gelmiş bugün ah osmanlı vah osmanlı diyor.

siktiğimin cahilleri.
  • "cumhuriyet" sözcüğünün içindeki tüm harflerin, dik ve çengelli kısımlarının götlerine girmesini dilediklerimin feryadıdır, cumhuriyet kanla kuruldu koçum, yıkılması için bu ülkenin vatanseverlerini öldürüp geçmeniz gerek, nerde sizde o göt ama, zora geldimi vahdettin gibi kaçarsınız, sperm ziyanları
  • ok fetret. haklisin kardeş. cumhuriyet döneminin alayini yaftalamam. ama 2002 ve sonrasını bunalım veyahut fetret olarak tanimlamanda sahsimca bir behis görmüyorum. nedeni ise şu; yol yaptı, hizmet getirdi e-devlet yaptı vs. v.s diyebiliriz emma yazar yazamaz, insan haykiramaz, avukat hakim konuşmaz v.s.v.s. kokusmus halde bir ülke yönetimi bu ülkenin hakettiği imajın temelleri ile çelişiyor.
  • o batmayan güneşi her nerelerine soktularsa çıkartsalar da rahatlasalar dedirten tespittir. güneş lan bu, yaktıkça ateş yapıyor, saçmalattırıyor
  • fatih sultan mehmet döneminde yaşasa osmanlı'ya düşman olacak insan beyanı. hayat abartılı tarih kitaplarında ne güzel değil mi?

not: bir osmanlı tarihi hayranı olarak muhteşem yüzyıl izlemekteyim.
  • (bkz: geldim)

mahallede arkadaslar hep ikinci celebi mehmet olacak adamsın derler yahu.
  • (bkz: fetretini sikeyim sana bir şey olmasın)

yarrak kafalılar ya, illa kendinize sövdüreceksiniz.
  • osmanlı'nın diğer tüm devletler gibi kurulup gelişip altın çağını yaşayıp inişe geçip yıkıldığını kabullenemeyenlerin beyanı. osmanlı'nın 600 yılı full yükselme devrindeki gibi yaşadı zannediyor. sorsan biz fatihin kanuni'nin torunlarıyız der ama atası kanuni'yle kendi arasında geçen ve osmanlı'yı gerilemeye ve çöküşe sürükleyenler atası değildir onun.

500 yıl öncesinin zaferlerini gurur kaynağı yapacak kadar ezik olmamalı kimse. geçmişe takılacağınız kadar geleceğinize kafa yorsanız türkiye cumhuriyeti'nin gücü 500 yıl öncesi osmanlı'yı da aşmıştı da kime laf anlatmaya çalışıyorum amk.
hesabın var mı? giriş yap