• yazmasaydın olmazdı sanki, ibneler. büyük konuşmayayım ama bu reklamcı pezevenkten hiçbir şey kabul etmezdim.
  • erzurum'da bir inşaat şirketi sahibi zeytin dalı harekatı’nda 15 mart günü, teröristlerin tuzakladığı el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan teğmen muhammed kır’ın annesi hemra cömert’e ev hediye etti.

satış sözleşmesinde yer alan "dairenin bedeli, tsk mensubu afrin şehidimiz teğmen muhammed kır’ın afrin şehidimizin kanıyla ödenmiştir" ibaresini okuyunca, anne ve çocukları gözyaşlarına hakim olamadı.

kaynak:

bu kadar gösteriş budalalığı, bu kadar taklitçilik...
    yorum sizin.

ayrıca (bkz: afrin'de 50 küsur şehit verdik)

edit1: bu davranışın gösteriş değil de takdir edilesi olduğunu söylemişsiniz fakat burda asıl olay, "dairenin bedeli şehidimizin kanıyla ödenmiştir" denmesi ve bunun basın önünde gösterilmesidir. ha şöyle olur, şehit ailesinin eve ihtiyacı vardır ve daire almak için görüşürler. yardımsever abimiz de evi verir ve fatura olarak bunu gönderir. o zaman sorun yok. fakat görüldüğü üzere milletvekili eşliğinde ve basın önünde yapılmış bir yardım bu.

edit2: destekleyen arkadaşlar da genel olarak; "2 lira vermeyenlerin bokladığı olay" , "5 lira atsanız ss alıp paylaşırsınız" , "ünlü biri yapınca vooov adamsın dersiniz" vs.
    arkadaşım bilip bilmediğin bir şey üstünden milleti neden itham ediyorsun? ben öğrenci halimle, aylık 10 lira versem bu adamın verdiği 225.000 liradan daha değerli olacak. adam rezidans yapmış yahu 225.000 lirayı memur haliyle mi bağışlamış?

edit3: arkadaşlar ne ara bu kadar yozlaştınız? "onu bunu anlamam, ben sonuca bakarım" bu nasıl bir zihniyet? ulan aile ev sahibi olmasın mı dedik biz!? göte göt diyoruz. kusuru da mı eleştiremeyeceğiz artık amk? sonuçta ailenin evi varmışmış. sanki biz "yok yav böyle yapacaksa ev vermesin" dedik. ne mal adamlarsınız lan siz.
  • vıcık vıcık popülizm kokan, amacı reklam yapmak olan leş gibi hareket.

gerçek amaç yardım olsa kimse duymazdı zaten.

otur sıfır.

edit: yazılanları okudum hiç şaşırmadım. okumasını , anlamasını, yorumlamasını bilmeyen cahil cühela nesil farkını koymuş da eleştirenleri eleştirmiş, yetmemiş küfür etmiş.

kimse niye ev verdin demiyor, verdin de neden populizm peşindesin diyor, hem de böyle hassas bir konuda. ama gerçi onlar da haklı parası veya karşılığı verildikten sonra herkes, her hareketi yapabilir.
  • okurken midemi bulandırmış sözlesme maddesi. evi veriyorsun diye boyle bir sey yazmak gerekiyor mu cidden? sehit kaninin maddi bir karsiligi olabilir mi? ıyi bir sey yaparken lafın nereye varacağı bilmeden yazılmış bir cümle, ama kesinlikle rahatsız edici.

edit: ulan gerizekalı moronlar. biz burada adamın yaptığı yardımı mı eleştiriyoruz. sözleşme maddesine eklenen maksadını aşan saçma sapan bir cümleye tepki gösteriyoruz.
  • şehit ailesini elbette üzen ifade. kanıyla ödenmiştir dersen o kanın maddi bir bedeli olduğunu açık açık ifade etmiş olursun. kimsenin aileye yardım yapılmış olmasına takıldığı yok, o açıdan elbette sevindirici ancak kan ile ödeme ibaresi gereksizlik abidesi.

neo-yazaruslar insanın içini burkan bu ifadeyi normal karşılayarak yine şaşırtmadılar.
  • tamam yine yap reklamını ama daireyi kan bedeli olarak sunmak nedir!!! şehidin ailesine borcumuz desen alkış alırdın..
    reklam yapmayı bile beceremeyen görgüsüz/kültürsüz topluluğu!!!
  • şehit düşen bir teğmenin geride kalan ailesi için verilecek tazminatlar düşünülünce maddi anlamda sıkıntı yaşamaları mümkün değil. o yüzden gelip burada “başlarını sokacak ev sahibi yaptı adam, o kadar da reklamı olsun” zırvalarına gerek yok. yani aile istese o maddeyi gördüğü anda “sçarım senin yapacağın yardıma, benim evladım gitmiş, kim oluyorsun da onun kanına değer biçiyorsun! şehitliğin bedelini senin evin değil sülalen toplansa ödeyebilir mi” deyip reddedebilirdi, belli ki bu sözler kendilerini rencide etmemiş. ya da olayın rehavetiyle üzerinde durmamışlar. bilinmez. ancak şehitlik durumunun hassasiyeti, bir çok kültürde kutsanmış olması, dini milli manasındaki derinlik düşünülünce son derece sığ bir ifade olduğu ortada.
    şehit kanına nakit değer biçilmesi, askerin sanki ailesi ev sahibi olsun diye şehit olmuş olması gibi abuk sabuk manalar çağrıştıran böyle bir açıklama en basit tabirle cahillik, densizliktir.
    ama tabii memleketin inşaatçı portföyüne baktığınızda kabalık, görgüsüzlük, cahillik adeta sektörün olmazsa olmazı haline geldiğinden burada bile gevrek gevrek evin değeri üzerinden rezaleti normalleştirme gayreti var. demek ki asgari ölçü 225 bin tl. o parayı verdikten sonra istediğin kadar insanların acılarından çıkar devşirip üstlerinde tepinebilirsin he mi! samimiyetinize tüküreyim.
  • ancak hiçbir yakınını kaybetmemiş ya da sosyopat birinin kurabileceği bir cümledir. çünkü sen bırak bir insanın canının bedelini ev ile ödemeyi, dünayaya bedel biçsen ödeyemezsin. böyle saçmalık ve aymazlık olamaz. bu cümle şehit ailesini rencide etmekten başka birşey değildir. burda söylenmesi gereken ancak şu olabilir: "şehidimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. ama nacizane bir hediye edip en azından ailesinin yaşamını bir nebze de olsa kolaylaştırmak isteriz".
  • laf etsen pkk lı oluyorsun sussan gönül razı olmuyor böyle şerefsizliklere!
    o çocuk oraya gidip kanını akıtırken bu adi herifin yaptığı showu yaptı da mı sen gidip daireyi verip show yapıyorsun rezil...

çok basit! iyilik sessiz yapılır! eğer ses çıkarıyorsan iyilik yaparken, o zaman sen iyilik değil show yapıyorsundur ve o şehidin kanı üzerinden reklam peşindesindir. 2 x 2= 4
hesabın var mı? giriş yap