• her ne kadar kadınlara giydirmek için açılmış bir başlık olsa da görüyor ve arttırıyorum. hatta gelinler de katılmasın hatta düğün de olmasın hatta evlilik de olmasın. herkes rahat etsin...

(bkz: evliliğin insanlık tarihinde yok olacağı gün)
  • peki gelin çiftleşme dansını kiminle yapacak?
  • gıyaben taraflar olmadan dini nikah kıyılabildiğine göre gelinsiz ve damatsız düğün de yapılabilir. hatta düğünden önce terk edilen bir gelin yine de düğünü yapmıştı.

amma velakin düğün size azap gibi geliyorsa ve evlilik hayatınızın başlangıcı sayılabilecek düğün konusunda bile anlaşamıyorsanız, çözüm basit; evlenmeyin.

evlenmiş ve boşanmış birisi olarak söylemek isterim ki; sade bir nikah kıymak istiyorduk ancak aile faktörü işin içine girince bayağı yemekli düğün oldu. madem oldu, e gelen herkesi de memnun etmek mümkün değil, o zaman kendimi memnun ederim dedim ve dibine kadar da eğlendim.
    bekâra karı boşamak kolay derler, aynı duruma girmeden bilemezsiniz anca atar tutarsınız (herif boşamak daha kolay bu arada). yok piremsesmiş de bilmem neymiş de, he yavrum he.

ek editi: nafaka soran olmuş, şunu da bırakayım buraya madem
    (bkz: 1 yıl evli kalıp ömür boyu nafaka ödemek/#69867806)
  • erkeklerin evlenmeme nedenlerinden ilki, herkesin lombur lombur gelip görgüsüzlüğün ve iğrençliğin aktığı düğün etkinliği,
    ikincisi de kadından daha fazla yüklenen sosyal ve hukuki sorumluluk.
    şu ikisi kaldırıldığında kadınların işi daha kolaylaşacak ama bunu anlamıyorlar.
    bir de bahane var ınnim bıbım istiyeaaa ben istemiyeaaaa. bunu yiyen adam da yarra yiyeaaa.
  • desdekledigim uygulamadır.
    ardindan gelinin gerdeğe
    girmemesi hakkının gelmesini bekliyoruz.
  • 40 yıllık bekarım varsa öyle bir şey yarına kalmaz evlenirim. bekar kalmamın ilk 5 nedeninden biride budur. gelin istediği gibi oynasın istediği arkadaşını çağırsın masrafı da ben karşılayacağım ama yeter ki ben gelmeyeyim. odamda g.o.t tekrarı falan izlerim gelin gelene kadar.
  • katıldığım kampanyadır.

geçmişte yalnızca kadınlar arasında düzenlenen kına gecesi organizasyonlarına bile günümüzde damat katılımının da kadın eliyle dayatılmaya başlanması ve damadın bekarlığa veda etkinliğinin bazı kadınlarca kaka, pis, öcü gibi görülmesi, bu etkinliğin düğünün genel gidişatı içerisinde ikinci hatta yirmi ikinci plana atılması nedeniyle bu sömürüye bir dur demek için güzel bir başlangıç olacaktır.

ilk olarak damat aleyhine olan görece ufak meselelerde karşı duruş başlatmak biraz daha uygun olabilirdi, direkt düğüne katılmamak oldukça sert bir giriş olabilir ancak çocuklar unutmayın: hak verilmez alınır.
  • kına gecesi+sade bir nikah töreni formülü bu sorunun çözümüdür. bazı yerlerde kına gecesine erkekler de katılsa da kına gecesi esasen bir kadın eğlencesidir. bu şekilde kadınlar doyasıya oynayıp kurtlarını dökebilir, ertesi gün yapılacak sade bir nikah töreni ve akabinde gerçekleştirilen takı merasimi ile hem adet yerini bulur hem damat sevmediği bir olayın içinde saatlerce rol yapmak zorunda kalmaz hem de fuzuli masraftan kaçınılmış olur.

bütün her şey olup bittikten sonra "ulan niye ben bu formülü kendime uygulamadım ki" diyen kardeşiniz gui de souza'nın bu kıyağını unutmayın.
  • cumhurbaşkanını bile seçme hakkımız var ama bırakın çift olarak düğüne katılmamayı misafir olarak bile katılmama hakkımız yok. bir nikah neyimize yetmiyor ki? niye bu kadar zorlaştırıyoruz hayatı?

(bkz: kafamda deli sorular)
hesabın var mı? giriş yap