aynı isimde "dark (dizi)" başlığı da var
  • son zamanlarda izlediğim en iyi dizi.2 günde bitti.keşke yavaş yavaş izleseymişim.almanlar bir şeyi de kötü yapın bee
  • netflix'in hayatımıza kattığı renktir.
  • stranger thinks çakması sanıp izlemediğim ve başlayınca gayet hoşuma giden ve olay örgüsü gayet hoş olan bir alman dizisi paranormal ve quantin tarantino tarzı yönetmenliği ile ilgi çekiyor.
  • beğendiğim fakat ağır ilerleyen, yeri geldiğinde sıkan ancak bir sonraki bölümünü de merak ettiren başarılı bir prodüksiyon.

sadece sezon finalinde heyecanlandırdı.
  • ben frost abimizin iç karartan bölüm sonu müziği
  • gerilim dolu, gizemli, insanı ilk başta şapşala çeviren bir dizi. hiç sıkılmadan bir bakmışsınız sezon sonuna gelmiş. ilk başlarda"kim kimdi? kim nereden geldi? nereye gidiyor?" sorularıyla akıl oyunları yaşamanız da mümkün.
    bir de dizide ulrich diye bir karakter var. adamı, arka sokaklardaki hüsnü'ye benzetmekten kendimi alamıyorum. üstüne üstlük adam da dizi de polis rolünde oynuyor. bakalım ilerleyen bölümlerde bir de rıza baba bulurum.
  • şu anda favori dizilerin arasına adını altın harflerle yazdığım dizidir kendisi. netflix in güzel işlerinden birisi. netde dolanan stranger things çakması söylentilerinden sonra dizi ilgimi çekmemişti. ama finaller yeni bitmişken boşlukta izlemek için bir dizi arıyordum. bu denk geldi. ilk defa bir alman yapımı dizi izledim. resmen ağzım açık izliyorum diziyi. kurgu, oyunculuklar, anlatım vs. bayağı iyi. 1953, 1986, 2019 yılları arasında gidip gelmelerle beynim çorba gibi oldu resmen. herkes izleyemez bu diziyi. umarım netflix in türk yapımı da böyle bir etki yaratır.

micheal olayındaki mantık hatasını soran arkadaş;
    --- spoiler ---

2019 da micheal/ mikkel intihar ettiğinde zaten 44 yaşinda ölmüş oluyor. yani adam babasının annesiyle evlenmesini, kendi doğumunu , kendi çocukluğunu filan görüyor 1986 dan 2019 a kadar.
    --- spoiler ---
  • ilk bölümüne göre güzel görüntü yönetmenliğiyle ve senaryosuyla sürükleyeceğe benzeyen dizi. farklı tatlar konusunda netflix'e ne kadar teşekkür etsek azdır. harbi kaç kişi netflix sayesinde ilk defa bir alman dizisi izledi acaba ?
  • bazı klişeler dışında gayet iyi bir yapım. zaman temasını işlediği için sonu tehlikede olsa da kendini izleten bir dizi. 2. sezonu umarım 2023'de çıkmaz.

(bkz: gökten ölü kuş yağması)
  • bu diziyi türkiyede çekseler nasıl olacağını çok merak ediyorum. o akrabalık iliskelerinin içine birde görümce , elti , bacanak ekleseler beyin mıncıklanması olur.
hesabın var mı? giriş yap