şükela:  tümü | bugün
  • doğuş un fenerbahçe ye sponsor olmasından sonra 17/18'de bütçeyi oldukça küçülterek türkiye basketbol süper ligi ve eurocup'ta mücadele edecek olan takım.

    koç david blatt takımda kalırken, yüksek maaşlı oyuncularla yollar ayrıldı, daha düşük seviyeli ama sıçrama yapabilecek amerikalılarla birlikte genç türk oyuncular forma giyecekler. renkli bir takım ortaya çıkacak gibi duruyor, hadi bakalım
  • yeni sezon için will cummings, howard sant-roos, james bell, jajuan johnson ve michael eric'i alarak ilk 5'i hazırlamış takım. bu isimlerin yanı sıra yerli rotasyonu için de muhammed baygül ve emircan koşut hamleleri yapıldı. scottie wilbekin, okben ulubay ve furkan aldemir gibi isimlerde takımda kaldı. bakalım inşallah eurocup'u kazanırlar.

    edit : stanton kidd ile birlikte sezonun 8. transferini yaptılar.
  • kasıtlı mı yapıldı bilmiyorum ama wilbekin dışında son derece vasat yabancılarla doldurulan takım. bu yapılanma aslında türk oyuncular için iyi bir fırsat oldu. okben, doğuş, kartal, emircan hatta çok genç olmasalar da muhammet ve furkan bol bol süre alacaktır maçlarda. son dakika bir koç değişikliği yaşanmazsa david blatt'ın bu oyunculara birşeyler katmasını beliyorum..
  • bu sezon çok iyi işler çıkartan takım. eurocup'ta 13 maçta 11 galibiyeti var şu an ve top 16'da 3'te 3 olarak ilerliyorlar. 2 sezon önce galatasaray'ın aldığı eurocup bu sezon da umuyorum ki darüşşafaka'nın olacak. zira gerçekten de iyi bir oyun ortaya koyuyorlar bu sezon yaşadıkları sıkıntılara rağmen.

    ancak, darüşşafaka bu sezon eurocup'ı kazanırsa ve seneye euroleague'e tekrar çıkarsa hem doğuş grubu ne düşünecek hem de coach takımda kalacak mı şimdiden bunlar akıllardaki sorular bence.