• film komik falan değildir. elbette bir komedi filminde 2-3 sahnenin eğlenceli olması beklenir. oyunculardan biri steve carrell diğeri tina fey, absürd komedi geleneğinin günümüz amerikasındaki temsilcileri. tina fey çıkıp "bu harika jeremy, ama şimdi evime gideceğim ve bir ayakkabı kutusunun içine osuracağım" dediğinde sizin buna gülmeniz gerekiyor. benim gibi gülmüyorsanız film size komik gelmeyecektir. arabaların biribirine takılma sahnesinde komik olan taksi şoförünün şaşkın surat ifadesi ve tepkileridir. diyaloglarda ise iki kere gülümsediğimi hatırlıyorum. yeni çıkan her filmi izleyen, bol bir vakte sahip biriyseniz, amerikan klişelerinden hoşlanıyorsanız tam size göre. ama unutmayalım fazla beklenti sarsar..
  • gerginliği atmak için komediden fazlasına ihtiyaç duyanları tatmin edemeyen filmdir; benim izlediğim sinema salonunun az ilerisinde psikoterapi merkezi bulunmaktaydı, film çıkışı gerginliğini atamayanları oraya aldılar.
  • sakın izlemeyin çok boktan film. tina fey de steve carell da sanki sürekli komik olmak zorundalarmış gibi, devamlı aptal aptal zorlama espriler yapıyolar, bu da insanı acaip rahatsız ediyo. durun kardeşim 2 dakka komik olmayın da filmin tadına varmaya çalışalım di mi?? yoooo mümkünü yok. bunların üstüne komik olucaz etiketi yapışmış bi kere. oyuncu kadrosu sağlam evet ama onun dışında izlemeye değicek en ufak bir yanı yok. zamanınıza yazık. 3.5/10
  • son dönemde beni en çok güldüren, izlemekten en çok keyif aldığım, en bi bayıldığım tina fey ve diğer bir en bi bayıldığım steve carell'ı başrollerinde bulundurmasından dolayı bayıldığım film. ama bu ikiliyi sevmiyorsanız ya da haklarında herhangi bir şey düşünmüyorsanız izlemeyin gitsin. ama sırf bu bu ikiliye doymak için de olsa izlenmeli sanırım. mutlaka.
  • tabi ki de boş film.
    ama bu eğlenceli olmasına engel değil. bir kere güldürüyor. gerçekten güldürüyor. ikincisi gerçekten boş.
    ama ünlüler geçidinin şaşırtması ve zamanın su gibi geçmesiyle iyi. alacağı sinematik puan 5. ama yine de nadasa bırakılan bünyenin sinemaya dönerken izleyebileceklerinden.
    bir gecede olup biten amerikan komedilerinin yenisi ayrıca.

*
  • her şeyi az film. komedisi az, aksiyonu az, romantizmi az...

doyurmuyor insanı. her türden bir parmak bal çalıyor ama izleyiciye doygunluk hissi vermiyor. yine de izlenebilir; tabii ki booomboş bir zaman zarfında!
  • sürükleyici ve komik bir film. biraz eyvah eyvah tadında. kafa dağıtmak için birebir.
  • --- spoiler ---

göldeki bot sahnesinde bir hayli güldüm. onun dışında çok kahkaha atmadan sırıtarak izledim, güzel dialoglar yok değil. steve carrell ve tina fey olduktan sonra çok leş bile olsa izlenir.

--- spoiler ---
  • ben ki filmlerde ender kahkaha atan insan, iki arabanin birbirine girmesi sahnesinde naptigimi sasirdim; sinirlerim bozuldu gulmekten. ancak tina fey ve steve carrell'i ozel olarak sevmiyorsaniz da oyle oturun izleyin diyemeyecegim. ama ben ikisini de pek cok sevdigim icin heralde feci eglendim ve oldukca da begendim filmi.
    yok lan; "oturun, izleyin"... komedi filmlerini kolay kolay komik bulmasam da bu filmi buldum lan. komedi sadece birkac sahnede degil; genel olarak guzel bi sekilde yayilmis.
  • acik ve net soyleyeyim: tina fey veya steve carell'e ozel bir hayranliginiz yoksa (ki benim yok) bosuna izlemeyin, zamaniniza yazik derim. imdb'deki 'sevimli bir komedi', 'izlerken icim isindi' ana fikirli yorumlara aldanip izleme gafletine dustugum, bot ve araba sahneleri haric, bir kere dahi icten gulmedigim (arada ehehe, mehehe gibi 'para verdik, biraz gulelim` temali guluslerim oldu tabi ki), ustune ustluk kicim disinda hicbir yerimi isitmayan bir film oldu.
hesabın var mı? giriş yap