• benim müslüman işadamım demişti zamanında.

(bkz: beraber yürüdük biz bu yollarda)
  • hiçbir ayrıntı yazmayan bir haber metninde geçen tayyip erdoğan'a ait söz. bu sözün bağlamı ne?

zafer çağlayan'ın rüşvet alması konusunda da mı yanlış yapılmadı?

yoksa ambargoyu delme konusunda mı yanlış yapılmadı?

yoksa ambargonun delindiğinden de mi haberiniz yok?

klasik bir reel-politik demeç daha geliyor gibi görünüyor.
  • 180 derece dönüp "o da fetönün adamıymış, bizi kandırdı" demeden önce verilen son destek.
  • “madem doğru olanı yaptınız, ticareti neden açıktan yapmadınız? madem ambargo bizi ilgilendirmezdi, neden “biz egemen bir ülkeyiz. bm kararları hariç uygulamayız.” demediniz? madem doğru yaptınız, neden zarrab’ı almaya çalışıp sonra neden onun iftiracı olduğunu ispata çalıştınız?” denebilecek beyan.
  • muhteşem bir algı yönetimiyle savuşturmaya (savuşturamayacaklar) çalışacaklardır. ülkede kimse ambargoyu delip delmediğini merak etmiyor. herkesin merak konusu kim ne kadar rüşvet aldı.
  • adeta komedi filmi!
  • adam 7 sülalesi ile birlikte bir ömür boyu çalışsa, adamların senden benden devletten çaldıkları paranın %1'ini kazanamayacak hala gelmiş devlet için yaptılar, hükümetin yanındayım falan diyor.

arkadaşım bu adamlar ülkeyi yönetmesi için seçilmiş görevli kişiler. bu adamlar devlet demek değildir bir kere bunu ayıralım artık. tayyip gider ahmet gelir, o gider fatma gelir ama türkiye cumhuriyeti devam eder.

bu kadar naif ve saf hatta salak olmayın ya. ulan ülkenin anasını sikip sikip ne yaptıysak devlet için yaptık deyince bir anda inanıyorsunuz. adam milyon euroları kutuda saklıyor, imam hatip yaptıracaktım deyince ha tamam helal olsun diyorsunuz. yahu sizin beyniniz çalışmıyor inanıyorsunuz bunlara da herkesi kendiniz gibi sanmayın. bakanınınız 50 milyon euro yemiş. bundan kimsenin mi haberi yoktu? ulan yedirirler mi allahın zafer çağlayanına o parayı? durun bakalım daha neler çıkacak.
  • sandiktan ne cikarsa ciksin istedikleri secim sonucunu alanlarin soylemesinde sasirilacak bir sey olmayan soz.
  • bırak bir cumhurbaşkanı adına, sade bir vatandaş adına bile söylenmesi ayıp bir cümle.

arkadaşım, niye göndermediniz o zaman yüce divana? neden korktunuz? neyi sümenaltı ettiniz?

hamuduyla yemediyseniz çık "benim bakanım rüşvet almamıştır" de, ne kıvırıyon?

delirecem lan!
hesabın var mı? giriş yap