şükela:  tümü | bugün
  • devamının "ambargoyu biz delmedik ama her şeyi görüp sessiz kalırken 45-50 milyon € ve henüz basına sızmayan diğer miktarları cebe attık" olan açıklama.
  • kime göre neye göre doğru?

sorgulama yeteneği olmayan %50'ye göre herşey doğru olabilir ama guguk değil de hukuk devleti olan ülkelere karşı da doğru mu onu incelemek lazım.
  • benim müslüman işadamım demişti zamanında.

(bkz: beraber yürüdük biz bu yollarda)
  • hiçbir ayrıntı yazmayan bir haber metninde geçen tayyip erdoğan'a ait söz. bu sözün bağlamı ne?

zafer çağlayan'ın rüşvet alması konusunda da mı yanlış yapılmadı?

yoksa ambargoyu delme konusunda mı yanlış yapılmadı?

yoksa ambargonun delindiğinden de mi haberiniz yok?

klasik bir reel-politik demeç daha geliyor gibi görünüyor.
  • doğruyu yaptık ambargoyu delmedik demiş

sıçtım sıvıyorum niteliğinde bir açıklamadır.

edit: kılıçdaroğlu için de ‘bedelini ödeyecek’ demiş. şu ülkede herkes bedelini ödedi ama bir siz bedel ödemediniz ne hikmetse.
  • 180 derece dönüp "o da fetönün adamıymış, bizi kandırdı" demeden önce verilen son destek.
  • biz en iyisini bilir, en iyisini yaparız. en iyi biz kandırılırız.
  • bu davanın sonucunda reza zarrab vatan haini ilan edilecek. adı geçen bakanlar da yolsuzluk yapmış, bizim haberimiz yoktu, kandırılmışız denilecek. bu tayfa da yine aynı sözleri yutmaya devam edecek pek tabii.

daha şimdiden sosyal medyada "ambargoyu iyi ki delmişiz amerika'nın parasını almışız, gücümüzü göstermişiz" diye bu olayı savunanlar var yahu. hala bu davanın bir kumpas olduğunu düşünüyorlar. hala bu davadaki belgelerin, tapelerin vs. doğru olduğunu nereden biliyorsunuz, rüşvet verilirken orada mıydınız diye soranlar var.
  • “madem doğru olanı yaptınız, ticareti neden açıktan yapmadınız? madem ambargo bizi ilgilendirmezdi, neden “biz egemen bir ülkeyiz. bm kararları hariç uygulamayız.” demediniz? madem doğru yaptınız, neden zarrab’ı almaya çalışıp sonra neden onun iftiracı olduğunu ispata çalıştınız?” denebilecek beyan.