• (bkz: deist ve ateist vergileri ile ibadet yeri yapmak)

bir müslüman mucizesi.
  • şeriat isteyip,cumhuriyet bayramında tatil yapanların rahatsız oldukları durum.
  • bence çok güzel bir hususa temas ediyor bu mesele.

şimdi arkadaşım, ben inançsız bir insanım. evet haklısın, bir dini bayramda benim tatil yapmam kadar saçma birşey yok. fakat sen de kabul etmelisin ki devlet seninle beni aynı torbaya zorla koyuyor. yani bu benim tercih ettiğim bir şey değil. ben şahsen, herhangi bir dini-milli bayramda tatil yapmamayı kabul ederim. hatta devletin herhangi bir ücretsiz sağlık-eğitim-güvenlik vs. hizmetinden de yararlanmamayı kabul ederim. lakin devletin de bazı şeyleri kabul etmesi gerekir bu durumda:

- tüketim vergisi dışında herhangi bir vergi almasın benden.
    - nüfus cüzdanımda din hanesi gibi bir saçmalık olmasın. hatta isterse vatandaşlıktan bile çıkartabilir.
    - zorunlu olarak askerlik yaptırmasın.
    - maaşımdan herhangi bir kesinti yapıp kendi kasasına atmasın.
    - sigorta falan istemiyorum, bana karışmasın yeter.

bunları yaparsa kabul. seve seve.
  • dincilerin zorunu gitmesin ama kurban eti de yer.
  • (bkz: müslümanların pazar günü tatil yapması)

hrısityanların ibadet gününde yan gelip yatarken iyi dimi gençler ?
  • - bunu paskalya ve noel tatillerinde alamanya'dan memlekete gelen radikal dinci akrabalarına sorsana delikanlı!
  • bizim eski şirkette alman bir abi vardı.hem bizim ulusal ve dini bayramlarda, hemde almanların bayramlarında çalışmıyordu. sanırım birde ateistti.
    kendisini buradan yeri gelmişken tebrik ediyorum.
  • hoşgörü dini islama mensup birine neden girip çıktığını anlayamadığım olay. adama dini "çalış" diyor, sadece 4 gün tatil veriyor, bu o tatili 9 gün yapıyor. sonra diyor ki bize kadar. çünkü çomar açıp da o kitabı okumamış, o bayramın amacını da kavramamış. saplantılı biçimde inandığınız bir kitabınız var onu da adam gibi açıp okumuyorsunuz. okusanız da anlamıyorsunuz. daha iyi bir insan, çevresine daha yararlı bir insan, kendiyle ve insanlarla barışık bir insan olmak için değil de cennete gidip huri görmek için zorla ve sadece korkuyla inanırsan bir dine, sonuç da bu olur.

neyse. bu bayram yine 9 gün boyunca içki içip, seks yapacağım. sizin sayenizde müslümanlar, teşekkürler. ahahahahaha
  • deist ve ateistler biz çalışacağız deseler, resmi kurumları mı açacaksınız bayramda?
hesabın var mı? giriş yap