• her gun sert yuzeylere surtup, centikliyorum bunu ki iyice nervurlensin, gunu geldiginde hazir olsun.
  • akbilinizi basıp, sessiz sakin yolculuk yaptığınız metroda götünüze girebilir.

zaytung haberi gibi lan. yok artık.

(bkz: #46012002)
  • tdk'nın da üzerinde çalıştığı bir kavram.

(bkz: diktatörsavar)

not. bir de demirçubuk şeklinde birleşik kelime olmasını öneriyorlarmış.

.
  • adım adım gelmekte.
  • iktidarın simgesidir asa. demir asa (demir yumruk gibi) sert bir iktidarın simgesidir. (sertlik falan, hep seks bunlar)

"onları demir çomakla güdecek, çömlek kaplar gibi kırıp parçalayacaktır." (esinlemeler, 2:27)

bir şekilde döndü dolaştı bu demir çubuk, bizde iktidarın bir şeyleri tersten görmesinin simgesi oldu.

lan ne pis şey bu iktidar. kendisi bir çirkin, mücadelesi bir çirkin. tapılması bir çirkin, aranması bir çirkin, sıkı sıkı sarılınması bir çirkin.

kimse demir çubukla yönetmesin halkını. kimseye demir çubuk girmesin.

kuşlar, böcekler falan :(
  • sabah sabah aklıma gelen şey.

kulağa hoş geliyor ama o demir çubuk yerine girdiği zaman coğrafya tümden hayretmez hale gelmiş de oluyor.

öyle ya da böyle umarım o demir çubuk hiç görünmez.
  • sözlükte 2013'ten beri beklenen hede. ha bugün ha yarin derken 7 yılı gecmis.
  • 12'lik burgulu olanı candır.
    ülkemizde uygulanması sırasında mutlaka orada olup selfie çekicem.
  • [hayvanın ister istemez kafeste esir yaşadığı bu dönem boyunca hansl'ın* insanı şaşkınlığa uğratan bir konuşma ustası olduğunu öğrendim. neler demiyordu ki! en başta da, hemen köye giden yolun kenarındaki bir ağaca tüneyen serbest bir gri kargayı gören köy çocuklarının gelip geçerken söylediklerini tekrarlıyordu. yaşadığı aşağı avusturya'nın o yöresine özgü deyişlerle "na işte, duydun mu, gel bi, bak hele, bak şurda tünemiş, duyuyor musun, ferdl, na bak, na şurda tünemiş!" vb. vb. deyip duruyordu. (...) ortadan kaybolduğu o uzun sürenin ardından tekrar ortaya çıktığında daha önce bilmediği yepyeni bir cümle öğrenmişti: haşarı köy çocuklarının sesiyle şöyle diyordu: "demir çubukla yakaladık!"] konrad lorenz - hz. süleyman'ın yüzüğü
hesabın var mı? giriş yap