• izmir'in urla ilçesinde yer alan, kamp yapmak için ideal, sessiz, denizi soğuk ve temiz, mükemmel bir kafa dinleme yeri.
  • muhteşem bir koy. ancak çakal işletmecilere dikkat edilmesi gerek. şöyle ki, bugün iki aile ( bebekli- çocuklu) demircili'ye gidelim dedik. sezon kapandı, buraları bize kaldı. hem fahiş fiyatlarla şezlong- şemsiye belasından da kurtulmuşuzdur dedik, gittik. muhtarın yeri adlı işletmenin önünde denize girmeye karar verdik. yanımızda yiyecek bir şeyler getirmiştik, ama işletmeye ayıp olmasın diye içecekleri, belki bir kaç salata, meyve falan, onlardan satın alırız dedik.

yanımızda bir apaçi belirdi. sorular sormaya başladı. wc yi kullanacak mısınız? masaları kullanacak mısınız? duşu kullanacak mısınız ? vs vs. duş, masa sandalye istemiyoruz dedik, bagajda portatif sandalye masa var. ama çoluk çocuk var wc yi kullanırız. bir de şöyle ağaç altı güzel bir yere kuralım tezgahı dedik. alış veriş de yapacağız dedik. eleman sıkıntılı bir yüzle; masa kullanmayacaksanız, ağaç altı gölgesi kişi başına 5 lira. wc yi de kullanacaksanız 5 er lira daha. kişi başı 10. ama ilave sandalye, tuz falan veremem dedi. burası 6 dönüm bizim, aileden kalma, sadece kumsal bizim değil, orada ne isterseniz yapabilirsiniz. kumsal dediği yer de güneşin altında, leş gibi, temizlememişler bile sezon bitti diye. bok götürüyor, sadece kumsalı kullanırsan wc, duş falan yasak. bu arada koca koyda bizden başka kimse yok.

ulan eşek herif, burada yazılanları okumayacaksın biliyorum. ama senin yapacağın işletmeciliğin de, esnaflığın ta dibine tüküreyim. koy zaten bomboş, mekanın daha da boş, toplamışsın her şeyi, kapatmak üzeresin. bize bedava hizmet ver demiyorum. ama ağaç gölgesi şu kadar, wc o kadar bu bu kadar gibi çingene pazarlığı nedir ? ayağındaki terlik paramparça, götündeki don lime lime olmuş . mekanın sahibiyim diyorsun, zaten yalancısın. muhtemelen sana bırakmışlar orayı, belki bekçi falansındır, yolumu bulayım diyorsun...

koya yolunuz düşerse, bu çakal işletmelerin arasında serbest bir bölge var. alın şemsiyenizi, sandalyenizi, piknik çantanızı, mis gibi takılın.

eyulamam bu kadar, çok kızgınım görüldüğü üzere.
  • yolu süper, izmir’de değil marmaris’teymiş hissiyatı veren çamlarla çevrili. çamlar bir anda bitiyor hop maki. merhaba ege. süper soğuktur su. özledim yahu.
  • coğrafi olarak bir tombolo'nun oluşturduğu ve hemen her metrekaresinde, sigara izmariti, cam şişe kırığı, boklu çocuk bezi, tavuk kanadı kemiği, plastik çerçöp vs. ile dolu, toplum tarafından ırzına tamamen geçilmeden önceki tahminen son 1-2 senesini yaşayan koy'dur.
  • denizi gerçekten soğuk ama gerçekten berrak. sevdim ben. kamp yapmak istiyorum iki gece falan.
    dibinde dolanan balıklar çok cici, cundadakiler gibi sizi kemirmeye de çalışmıyorlar. yalnız lütfen giderseniz sağa sola çöp atmayın, insan gibi kullanalım şu güzel koyları, olmaz mı
  • insanların pis bıraktığı,kirlettiği koylardan biri olmuş;taşlık ve dalgalı.yolu da aşırı kötü.memnun kalmadığımız bir yer oldu.ayrıca kalabalık,dip dibe oturmak zorundasınız.
  • bu hafta sonu kamp yapmak için geldim. geçen sene geldiğimde yine çöpler vardı az çok, ama bu sefer gerçekten berbat bir halde. her yerde çeşit çeşit çöp ve pislik var.

insanlıktan nasibini almamış böyle öküzler ile birlikte aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum artık. hiç mi vicdanınız yok, güzelim doğayı leş gibi bırakıp gidiyorsunuz.
  • evveli gün oradaydım. ücret talep eden mekanlar var tabi ki ama ücretsiz alanları daha temiz. harikulade bir yer. hayata bakışım benim anı, hikaye biriktirmek üstüne. güzel anılarla ayrıldım. kesinlikle tekrar gidilebilecek bir yer. doğası, denizi en önemlisi ağırladığı kişiler, sessiz ,sakin berrak. gidilir dostlar,gidilir.
  • birkaç yıl önce yakınlarında çıkan yangınla simsiyah olan ormanların sebebinin birkaç gün önce şekillendiğini öğrendiğimiz urla'nın en temiz koyu. bağlı bulunduğu ve 1. derece arkeolojik sit alanı olan yağcılar köyü'nün sit alanı statüsü 3. dereceye indirildi. bu da ilerleyen yıllarda belki de daha yakın bir zamanda bu alanda bir yapılaşmanın söz konusu olacağını düşündürüyor. binali yıldırım'ın oğlunun (tıpkı erol evgin'in oğlu gibi kendisi de, ismi akla gelmeyengillerden) urla'da arsa, arazi biriktirdiği iyi bilinir. bu gidişle muhtemelen kendisinin adını unutmamak üzere buralarda sıkça duyacağız. ve işte o zaman ne yağcılar köyü köy kalacak, ne de demircili'de suyu berrak, soğuk, masmavi denizde yüzebileceğiz. vakit varken gidin, yüzün, güneşi batırın ve kirletmeden dönün.
  • yakın zamanda gidip gördüğüm gereksiz yere abartılmış mekan. dibinde beach var son ses müziği açmışlar yan tarafında makilikler yanmış...

denizi derseniz derinliği gereksiz uzun taşlık zeminde iki adım atınca boyunu geçiyor.

yakınında bulunan bodrum koyu var. oraya gidebilirsiniz. hem kumluk hemde halk plajı kısmında demirciliye göre çok daha az insan var.
hesabın var mı? giriş yap