şükela:  tümü | bugün
  • dahi anlamındaki de'nin ayrı yazılması gerektiğini savunurlar.

aslında onlarda çoğu zaman bu hatayı yaparlar. ancak işsizlik başlarına vurduğundan canlarıda sıkıldığından milletede mesaj atıp de'nin ayrı yazılmasını gerektiğini savunurlarda, onları takan yok.

dadada.
  • hiper kardeş "da" da ayrı yazılır yalnız.
  • sayelerinde koca bir nesil "-de" ve "-ki"nin kullanımını, her "şey"in ayrı yazılması gerektiğini öğrenmiştir. öğretemedikleri bir grup ruh hastası da başlık açıp bunlara söver.

ben senin neyi kastettiğini anlamak için cümlenin gelişine bakmak zorunda mıyım dangoz adam? adam "de"yi yanlış kullanıyor, biz kafamızda düzeltip doğrusunu anlıyoruz, herif bir de utanmadan "yanlış yazarım nolmuş?" kafasına giriyor, ruh hastası da "doğru kullan" diyen oluyor. hem suçlu hem güçlü lan. yeni türkiye'nin yeni grameri.
  • en asil duyguların ruh hastalarıdır.

hat da ben öyle bir ruh hastasıyım ki, her de'yi ve da'yı ayrı yazarım ne olur ne olmaz diye aslın da.
  • bi de aynı başlığın on kere yazılmamasına takan ruh hastaları var. her ikisine de dahilim.

bir şeyde kötüsünüz bari ikincisini kurtarın. bi de gelmiş böbürleniyorlar.

(bkz: de'lerin yazılışına takmış güruh)

bu da bonus olsun:
    (bkz: #58783859)
  • --- spoiler ---

ancak işsizlik başlarına vurduğundan canlarıda sıkıldığından milletede mesaj atıp de'nin ayrı yazılmasını gerektiğini savunurlarda, onları takan yok.

--- spoiler ---

bazılarımızın canı daha fazla sıkılmış ki, çapsız misillemelere girişmiş.

tanım: 389390 saat görülen türkçe/türk dili derslerinden bir şeyler kapmış, kapmayanlara batmış insanlar.
  • bilip de ayırmak için özel çaba sarf etmek istemeyen insanı anlıyorum ama yani ayırmayan ve nasıl ayrılacağını da bilmeyen insana potansiyel cahil muamelesi yapmakta herhangi bir beis görmüyorum.

hele birleşik yazılması gereken de'yi ayıran insana olan nefretimi kelimelere dökemem. çünkü baya funda özkalyoncuoğluculuk o. bilmiyorum ama biliyormuş gibi davranayımcılık. iğrenç.
  • cahil orospu çocuklarına dert olur.