• sezonun son yarışında taze moto3 şampiyonu izan guevara ile amansız bir galibiyet mücadelesine girmiş sporcumuz. yarış boyunca rakibinin kıçından ayrılmadı, hatta bitime 3 viraj kala rakibini geçmeyi başararak bizi heyecanlandırdı. ama son virajda yaptığı hata ile birinciliği maalesef kaptırmış oldu. kariyerindeki ilk moto3 birinciliğini kıl payı kaçırdı. yemin ediyorum kahroldum. bu sonuçla birlikte sezonu 5. kapatıyor deniz.
  • sezonun ilk yarışında 4. oldu. son tura kadar birincilik ve podyum yarışu içinde devam etti ve son turda podyumu kaçırdı. moto3 çok farklı bir dal, küçük detaylar büyük fark yaratıyor. ktm'nin motoru düzlüklerde honda'nın gerisinde kalıyor baya. yine pist pist farklı podyumlar görürüz ve deniz umarım çok iyi bir yerde bitirir sezonu.
  • helal olsun aslan parçası. çok iyi yarış çıkardı. sabretmeyi öğrendi iyice. sonunda 2. yarışınıda kazandı. daha nicelerine. hedef şampiyonluk.
  • mugello gp de tatuki suziki’nin mallığı yüzünden kaza yapan moto3 yarışçımız.
    bu sezon ilk defa polden başladığı yarışı lider bitirme şansı vardı. sağlık olsun diyelim. kendini geliştiriyor. galibiyetler gelecektir.
  • 2022 britanya gp'de son tura kadar açık ara yarışı en iyi götüren kendisiydi. son tur kaosunu ne yazık ki yine yönetemedi. buna rağmen son turda 5. sıraya gerilemesine rağmen munoz'un düşmesiyle podyum gördü.

önü kesinlikle çok açık. bu sezon bitmeden bir yarış kazanmasını bekliyoruz.
  • 2023 moto3 almanya gp'sinde son tur son virajdaki atağıyla ilk zaferini kazandı. tebrikler deniz
  • moto3 ispanya gp’de son turda, son virajda geçilerek 1.’likten 4.’lüğe düşen ktm red bull takımında yarışan milli sürücü.

çok iyi bir yarış çıkardı. pistin 8. virajındaki performansı, ön sıralara çıkmasında büyük rol oynadı.
    ilk galibiyetini ve sezonun ilk podyumuna saniyeler kala son virajda yediği atakta sırasını kaybetti. olsun bunlar iyiye işaret durumlar. tecrübe eksikliğini bu tarz yarışlardaki tutumu ve öğrendikleri ile yavaş yavaş tamamlamaya çalışıyor.

diğer gp’lerde podyum ve galibiyet olması dileğiyle.

edit: son virajda 3. olan pilotun bir teması vardı. bu durum 4.’lüğe düşmesine neden oldu.
  • maalesef sanmarino da ciddi bir kaza geçirdi. bilincinin açık ve yarın sabaha kadar gözetim altında kalacağı belirtiliyor. geçmiş olsun acil şifalar diliyorum
    haber ve kaza videosu

edit : çok şükür iyi durumda kendisi
    link
  • red bull ring'de inanılmaz bir performans ortaya koymuş, düzlük dezavantajına rağmen virajlardaki hızıyla ön grupta kalmış ve... son virajda galibiyete ulaşmıştır.

kariyerinin ikinci moto3 galibiyeti oldu bu. artık moto2'ye, hatta gelişmeye devam ettiği takdirde motogp'ye ait olduğunu fazlasıyla gösteriyor.

deniz'in atağının aynısını 2020'de motogp'de de görmüştük (bkz: miguel oliveira)
  • sonunda sezonun ilk galibiyetini aldı çocuk adam. geçen hafta liderliği verdiği hava koridorunu bu hafta lehine kullandı. yolu açık olsun.
hesabın var mı? giriş yap