• son gun abanip oyle calisiyorum zaten uyuyamama gibi bir sorunum var iyice uyumuyorum o da derse gidiyor daha verimli bence ben daha iyi sonuc aliyorum
  • sınavlar haftaya başlıyor henüz cesaret edemedim ama sınav zamanı uykusuz kalmaktansa 1 hafta öncesinde bu işkenceyi çekip sınav zamanı adam akıllı bir şeyler yapabilirim diye mantıklı bulduğum eylem. birazdan başlıyorum. sabah 6'da gelecek olan editi ben de çok merak ediyorum. umarım borçlar hukukunu bitirdiğimi söyleyebilirim.

saat 00.21 oldu şimdiden öyle bir uyku bastı ki anlatamam. ilkini alalı 9 saat oldu ama 2. bir modiwake'e ihtiyacım olacak sanırım. kahve işe yaramıyor yani soğuğa maruz kalmak bile kahveden daha etkili.

5.51 ve ben ilk otobüsle evime dönüyorum kütüphanede sabahlama devrim böylece sona ermiş bulunmakta. pek de verimli bir gece değildi yorgunken beyin almıyor hiçbir şekilde.
  • o dersin allah belasını versin. sağlığım olmadan akademik kariyer yapamam o yüzden ben uyuyorum ve sizi katran karası gecelerle baş başa bırakıyorum .
  • ardından "neyse ya vizelerden sonra günü gününe çalışır finalde toparlarım" demek.
  • çok anlamsız ve faydasız bir eylem.

insan zihni öğrendiklerini uykuda tekrar eder ve kalıcı belleğe kaydeder.
    sen, gece sabahlıyacağım diye, uykusuz çalıştığın o dersten verim alamadığın gibi, gün içinde öğrendiğin bilgileri de berhava ediyorsun; farkında değilsin.

ayrıca gece uyku esnasında üretilen melatonin gibi hormonlar kişinin biyoritmini ayarlamada gereklidir. yani sen sadece o sabahladığın geceyi değil, ertesi gününü de ziyan etmiş oluyorsun. verimsizce 3-5 saat çalışacağım diye kendini kat be kat süre miktarınca zarara sokuyorsun. bu durumun özet ifadesi: “dimyat’a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak”tır.

son olarak da gençler, gelin birbirimizi kandırmayalım: gün içerisinde ders çalışmak için yeterince vaktimiz var.
    dürüstçe hazırlanmış bir program ve disiplinli bir nefsle yetişmeyecek konu yoktur.
    gerisi tevekkül, strese hiç gerek yok.
  • üniversite zamanlarımda son bir gün kala ders çalıştığım anlarda hep daha önce çalışsaydım diye pişman olurdum. ama belki de benim için en güzel anlardı. sabaha kadar uykusuz ders çalışıp tekrar hiç uyumakdan sınava girip bir de sınavda uyuya kalmak. her an, her yaşanmışlık zihnimde...
  • saat 04:04 olmus ben ekşideyim sahi bu gece ne için sabahlıyordum ben ya? yoksa bu başlıkta olmam bir işaret mi
  • bu gece bi organik kitabı bitirme hedefim var. hatta bitirip türev çözme challenge yapıyorum.

edit: kitabın yarısı bitti kahve yiyorum 02.53

edit 2 : https://youtu.be/vpygu_1egew
  • yapıyoruz bakalım da ne zamana kadar sürüyor bu? şimdi bıraksam kabul olur mu?
  • her vize, final, büt haftası gerçekleştirdiğim eylem. ben herkes böyle yapıyor sanıyordum.
hesabın var mı? giriş yap